Były dyrektor inżynierii Mercedesa stanie na czele Red Bull Powertrains

Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Stajnia z Milton Keynes oficjalnie potwierdziła nominację byłego szefa inżynierii w Mercedes AMG HPP, Bena Hodgkinsona, na stanowisko dyrektora technicznego działu silnikowego.

Brytyjczyk związany był z Mercedesem przez prawie dwadzieścia lat, a swoje wcześniejsze doświadczenie zdobywał między innymi w wyścigach długodystansowych i Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Szef ekipy Red Bull Racing podkreślił, że Hodgkinson, obejmując swoją nową posadę, będzie mógł liczyć na pełne wsparcie wszystkich zespołów technicznych i projektowych.

„Cieszymy się, że możemy powitać Bena w roli dyrektora technicznego Red Bull Powertrains” – powiedział Christian Horner.

„Dołącza on do tego ekscytującego projektu jako zwycięzca i innowator, umiejący znakomicie kierować grupą wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nominacja Bena potwierdza nasze długoterminowe plany. Będziemy wspierać jego grupę na wszelkie możliwe sposoby, konieczne do odniesienia końcowego sukcesu.”

„Kiedy ogłosiliśmy powstanie RBP, oznaczało to również, że nasze ambicje wchodzą na wyższy poziom. Ostatecznym tego wyrazem jest opracowanie własnej jednostki napędowej, spełniającej wymagania stawiane silnikom F1 nowej generacji.”

„Jestem niezwykle podekscytowany objęciem stanowiska dyrektora technicznego Red Bull Powertrains” – dodał Hodgkinson.

„Po blisko dwudziestu latach bardzo trudno było podjąć decyzję o odejściu z Mercedes HPP. Nie było to łatwe, ale możliwość wzięcia udziału w tak dalekosiężnym i ważnym projekcie to prawdziwy zaszczyt.”

„Red Bull to poważny gracz i nasz największy rywal w erze hybrydowej. Nie mogę się więc doczekać, aż przekonam się, co jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool