Były inżynier Williamsa mianowany na szefa działu aerodynamiki w Renault

Podczas trwania pierwszego treningu przed niedzielnym GP Stanów zjednoczonych zespół Renault poinformował o restrukturyzacji swojego działu odpowiedzialnego za aerodynamikę.

Ekipa z Enstone wraz z zatwierdzeniem regulaminu na sezon 2021 postanowiła dokonać pewnych zmian na czele działu odpowiedzialnego za aerodynamikę. Dotychczas jego szefem był Peter Machin, który opuścił zespół Renault za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym. Jego miejsce zostanie zajęte przez Dirka De Beera. Do niedawna pełnił on tę samą funkcję w zespole Williams i jest odpowiedzialny za tegoroczną konstrukcję ekipy z Grove.

Dotychczasowy główny aerodynamik odpowiedzialny za przyszłe projekty samochodów James Rodgers został przekierowany do działu odpowiedzialnego za rozwój wydajności aerodynamicznej - poinformował zespół Renault.

„W sezonie 2019 pokazaliśmy się kilkukrotnie z mocnej strony, ale mamy świadomość, że musimy się poprawić w kilku obszarach’’ – informuje szef zespołu Renault Cyril Abiteboul.

„Po szybkim rozwoju naszego działu odpowiedzialnego za aerodynamikę i modernizacji naszego tunelu postanowiliśmy dokonać wzmocnienia na czele tego działu. Mamy nadzieje, że ta zmiana pozwoli nam czerpać duże korzyści. Ta zmiana jest bardzo istotna w kwestii nowego regulaminu, który będzie obowiązywał od sezonu 2021” - podsumował szef zespołu Renault.