Były menadżer Pereza: Powinien wrzucić wyższy bieg

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były menadżer Sergio Pereza, Adrian Fernandez, namawia swojego rodaka, aby w nadchodzącym sezonie wrzucił wyższy bieg, ponieważ Red Bull, aby odeprzeć rywali, będzie potrzebował dwóch bardzo mocnych kierowców.

Perez w zeszłym roku wygrał dwa wyścigi – w Monako i Singapurze – ale ten wynik jest dość słaby, jak porównamy go z piętnastoma zwycięstwami Maxa Verstappena.

Meksykanin miał szansę na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji kierowców, lecz nie udało mu się tego dokonać, gdyż na ostatniej prostej przegrał walkę z Charlesem Leclerkiem.

Mimo to Fernandez uważa, że Perez dobrze się zaprezentował, ale jak twierdzi, jako kierowca Red Bulla Meksykanin musi przenieść swoją jazdę na wyższy poziom.

„Checo dobrze sobie radzi” – powiedział Fernandez. „Problemem jest to, że obok niego jeździ Verstappen.”

„Sergio jest świetnym i bardzo doświadczonym kierowcą. Teraz jednak musi zrozumieć, co robi Max, że jest tak szybki" – stwierdził.

„Holender jeździ dla Red Bulla od jakiegoś czasu i wszystko jest pod niego zbudowane. Biorąc to pod uwagę, bardzo prawdopodobne, że Checo nie robi nic źle. Powiem więcej, wydaje mi się, że Sergio robi dokładnie to, czego oczekuje od niego zespół.”

„Jednak wkrótce będzie musiał wrzucić wyższy bieg i myślę, że doskonale o tym wie.”

„Red Bull był bardzo silny w zeszłym sezonie, ale jeśli w tym roku konkurencja będzie mocniejsza, to kluczową sprawą będzie posiadanie dwóch bardzo mocnych kierowców” - zakończył Meksykanin.

Wspominając zeszłoroczny sezon, Perez zauważył, że jego relacja z konstrukcją RB18 była pełna wzlotów i upadków, ale fakt zdobycia jedenastu podiów napawa go optymizmem.

„Ciągle pracuję nad zrozumieniem bolidu. Myślę, że moje osiągnięcia zależą od tego, jak komfortowo się w nim czuję, tak jak to było na początku poprzedniego sezonu, potem niestety się to wymknęło” – powiedział Perez o swojej formie w 2022 roku.

„Myślę, że jako kierowcy Formuły 1, cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Chcę w tym sezonie zaliczyć jeszcze większy progres.”

„W 2022 miałem kilka złych wyścigów, które prawdopodobnie sprawiły, że w ostatecznym rozrachunku nie zdobyłem wicemistrzostwa, ale uważam, że był to dobry rok, w końcu aż 11 razy stanąłem na podium” – podsumował Perez.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool