Cadillac ujawnia malowanie na tegoroczny sezon FIA WEC

Cadillac V-LMDh / © Cadillac

Cadillac zaprezentował barwy swojego całkowicie nowego prototypu Cadillac V-LMDh, którym w nadchodzącej kampanii zadebiutuje w kategorii Hypercar Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Nowe auto amerykańskiego konstruktora zostało opracowane przez Cadillac Racing, Cadillac Design oraz Dallarę i zostało oparte na projekcie GTP Hypercar. V-LMDh zawiera charakterystyczne elementy stylistyczne Cadillaca, takie jak pionowe światła i pływające ostrza.

Prócz niebieskiego prototypu oznaczonego numerem #2, który będzie rywalizował w FIA WEC oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Cadillac pokazał także dwa inne malowania (czerwone i złote), które będą wykorzystywane w serii IMSA w tym sezonie.

„Cadillac jest gotowy do rywalizacji z najlepszymi w Ameryce Północnej i na arenie międzynarodowej – w tym w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie, 24-godzinnym wyścigu Le Mans” – wyjaśnił Rory Harvey.

V-LMDh jest napędzany całkowicie nową jednostką LMC55R 5.5L DOHC V-8, który jest połączony ze wspólnym układem hybrydowym. Opracowany we własnym zakresie wolnossący silnik ma moc znamionową do 670 koni mechanicznych, zgodnie ze specyfikacją serii i jest wspierany przez siedmiobiegową sekwencyjną skrzynię biegów.

„Z estetycznego punktu widzenia przepisy LMDh pozwoliły nam stworzyć wizję samochodu, który jest wyraźnie Cadillakiem” – dodał Chris Mikalauskas, główny projektant nadwozi Cadillac.

Podczas siedmiu rund tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata w kokpicie Cadillaca V-LMDh rywalizować będą Earl Bamber, Alex Lynn i Richard Westbrook.

Image: © Cadillac