Callum Ilott kierowcą testowym zespołu Scuderia Ferrari w sezonie 2021

Callum Ilott - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Scuderia Ferrari potwierdził, że Callum Ilott dołączy do składu z Maranello i będzie pełnił rolę kierowcy testowego w 2021 roku.

Brytyjczyk zakończył tegoroczną kampanię w Formule 2 na drugim miejscu, do ostatniego wyścigu walcząc o mistrzowski tytuł z Mickiem Schumacherem, jednak mimo dobrego wyniku nie zdołał zapewnić sobie miejsca w F1.

Ilott, podopieczny Akademię Kierowców Ferrari, dołączy do włoskiej ekipy i w sezonie 2021 będzie pełnił rolę kierowcy testowego, wspierając Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza.

"Bardzo się cieszę, że od przyszłego roku dołączę do Ferrari jako kierowca testowy" – powiedział 22-latek.

"Nie mogę się doczekać, aby wnieść swój wkład w pracę wykonywaną przez zespół na torze i poza nim, a także we wszystkie nowe rzeczy, których mogę się nauczyć, podejmując to ekscytujące nowe wyzwanie."

"Daję z siebie wszystko, aby wykonywać dobrą robotę i zdobyć jak najwięcej doświadczenia jako kierowca."

"Chciałbym podziękować Akademii Kierowców Ferrari i Scuderii Ferrari za tę wspaniałą okazję i ich wsparcie."

"Bycie częścią ich programu przez ostatnie trzy lata było zaszczytem. Cieszę się, że możemy kontynuować naszą wspólną podróż."

Ilott zakończył rok 2020 testem dla zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, pokonując w sumie dziewięćdziesiąt trzy okrążenia toru Yas Marina.

"To był niesamowity dzień, ponieważ mogłem poprowadzić tak świetny samochód" – dodał Brytyjczyk.

"Z mojego osobistego punktu widzenia, bardzo mi się podobało: utrzymanie tempa na tym poziomie, w tak mocnym samochodzie, wymagało dużo uwagi, ale było naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że będę miał więcej okazji do prowadzenia tego bolidu w przyszłości."

Image: © Scuderia Ferrari