Callum Ilott w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen podczas testów w Abu Zabi

Callum Ilott / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen poinformował, że Callum Ilott weźmie udział w posezonowym teście w Abu Zabi i poprowadzi bolid C39 na torze Yas Marina.

Dla brytyjskiego kierowcy nie będzie to pierwszy raz za kierownicą bolidu F1. Junior Ferrari już wcześniej testował z włoskim składem, prowadząc C38 podczas jazd w Barcelonie w 2019 roku.

Ilott także w tym sezonie miał wyjechać na tor podczas oficjalnej sesji treningowej na torze Nurburgring, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych musiał obejść się smakiem.

"Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu w Abu Zabi i jestem wdzięczny Alfa Romeo Racing Orlen i Akademii Kierowców Ferrari za tę okazję" - powiedział Ilott.

"Każda szansa poprowadzenia bolidu Formuły 1 jest ważna: to sposób na zdobycie doświadczenia, nie tylko w kokpicie, ale także w pracy z zespołem."

"Inżynierowie i załoga są jednymi z najlepszych na świecie i można się od nich wiele nauczyć, więc będę na to liczył."

Ilott obecnie rywalizuje w Formule 2, w której walczy o mistrzowski tytuł, plasujac się na drugiej pozycji w zestawieniu kierowców ze stratą dwudziestu dwóch punktów do prowadzącego Micka Schumachera.

"Callum jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców, co pokazał jego występ w F2 w tym roku" - przyznał szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur.

"Miał pecha, że przegapił szansę pokazania swoich umiejętności w zeszłym miesiącu, kiedy pierwszy trening na torze Nurburgring został odwołany, więc całkowicie zasługuje na wyjazd z zespołem w Abu Zabi."

"Jego postawa i etyka pracy wywarły bardzo pozytywne wrażenie na zespole, kiedy testował z nami w zeszłym roku, a testy z nim w Abu Zabi to coś, czego naprawdę nie możemy się doczekać.‌"

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI