Callum Ilott zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z zespołem Iron Lynx

Callum Ilott / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Callum Ilott zadebiutuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans i podczas rywalizacji na torze Circuit de la Sarthe będzie reprezentował ekipę Iron Lynx w klasie LMGTE Am.

Kierowca testowy i rezerwowy ekipy Alfa Romeo Racing Orlen oraz wicemistrz Formuły 2 z 2020 roku zasiądzie w Ferrari 488 GTE Evo z numerem #80 i będzie współpracował z Rino Mastronardim i Matteo Cressonim.

„To prawdziwy zaszczyt, że zostałem wybrany do jazdy dla Iron Lynx i Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans - i jest to okazja, której po prostu nie mogłem odrzucić! Istnieje wspaniała tradycja brytyjskich kierowców, którzy dobrze sobie tam radzą i zamierzam wnieść swój własny wkład w historię Le Mans” - powiedział Callum Ilott.

Dla Brytyjczyka nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy będzie współpracował z zespołem Andreii Picciniego. Ilott dołączył do załogi w GT World Challenge Europe na dwie rundy, podczas których wywalczył dwa czwarte miejsca.

Szef ekipy Iron Lynx, Andrea Piccini, tym samym opuści kokpit Ferrari 488 i skupi się na prowadzeniu zespołu, wystawiając w Le Mans aż trzy auta.

Oprócz wspomnianego składu z numerem #80, w walce na ponad 13-kilometrowej pętli, wezmą udział Claudio Schiavoni, Paolo Ruberti i Raffaele Gianmaria w samochodzie #60 oraz kobieca załoga - Rahel Frey, Michelle Gatting i Sarah Bovy w Ferrari #85.

„Callum to wspaniały dodatek do naszego mocnego składu kierowców” - przyznał Piccini. „Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego wszechstronności w przejściu z nami na wyścigi GT i nie możemy się doczekać ciężkiej wspólnej pracy w nadchodzących tygodniach, przygotowując się do Le Mans.”

„Oczywiście będę tęsknił za brakiem jazdy w wyścigu w tym roku, ale będę mógł całkowicie skoncentrować się na naszym zespole.”

„Wprowadzenie Calluma do Le Mans jeszcze bardziej wzmacnia nasze relacje z Ferrari i Akademią Kierowców Ferrari, a odkąd Iron Lynx połączył siły z Premą, zaledwie kilka tygodni temu, istnieje świat możliwości dostępnych we wszystkich dyscyplinach wyścigów.”

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI