Carlos Sainz nie wystartuje w wyścigu o GP Belgii

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Zespół McLaren poinformował, że Carlos Sainz nie wystartuje w wyścigu o GP Belgii z powodu awarii układu wydechowego.

Carlos Sainz wywalczył w sobotnich kwalifikacjach siódme miejsce, nieznacznie przegrywając z Estabenem Oconem. Hiszpan miał więc dobrą pozycję startową i mógł liczyć na nawiązanie walki z kierowcami Renualt, a może i nawet z Alexandrem Albonem. 

Niestety, z McLarena MCL35 zaczął wydobywać się dym podczas okrążenia prowadzącego na pola startowe do wyścigu. Carlos Sainz został wówczas poinformowany o tym i poinstruowano go, by zjechał do garażu. Tam mechanicy zdiagnozowali problem z jednostką napędową, która doprowadziła do uszkodzenia układu wydechowego. Usterka była na tyle poważna, że nie udało im się jej naprawić przed startem wyścigu. W związku z tym zdecydowano się go wycofać z rywalizacji na torze Spa-Francorchamps.

Przypomnijmy, że również rok temu Carlos Sainz miał problemy techniczne w trakcie GP Belgii. Hiszpan z powodu awarii jednostki napędowej musiał wycofać się z rywalizacji po zaledwie jednym okrążeniu.

Wycofanie się kierowcy McLarena nie wpływa na ustawienie na starcie, jego miejsce pozostanie puste. Z szóstego pola wyruszy więc Esteban Ocon, a z ósmego Sergio Perez.

Image: © McLaren F1