Carlos Sainz o swoich dotychczasowych wynikach: Jest to bardzo frustrujące

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Hiszpański kierowca Ferrari wciąż nie jest w stanie złapać odpowiedniego rytmu jazdy przez problemy ze zrozumieniem nowego bolidu. Nie pomagają mu w tym również liczne awarie i kosztowne błędy na torze.

Carlos Sainz swój debiutancki sezon w Scuderii może zaliczyć do bardzo udanych. Regularność w dostarczaniu punktów pozwoliła mu nawet wyprzedzić w klasyfikacji kierowców swojego zespołowego kolegę.

Mimo to aktualny sezon był jak na razie niezbyt udany dla Hiszpana. Nie ukończył trzech rund, a w pięciu weekendach wyścigowych rozbił swój samochód albo skończył w żwirze.

Sainz podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tych niefortunnych dla niego wydarzeń.

„Niezwykle trudno jest mi uzyskać jakikolwiek rytm. Za każdym razem, gdy mam dobry wyścig, w następnym, coś się dzieje” – wyjaśnił Carlos Sainz.

„To frustrujące, bardzo frustrujące, ponieważ bardzo trudno jest nabrać rozpędu” – dodał.

Kierowca Ferrari wyjaśnił również, dlaczego wciąż ma spore problemy z opanowaniem w pełni swojego samochodu.

„Wycofanie się z wyścigu na dziewiątym okrążeniu, oznacza kolejne 40-50 pominiętych kółek nauki obchodzenia się z bolidem.”

Odnosząc się do ostatnich niefortunnych wyścigów dla Scuderii, Hiszpan podsumował i ocenił pracę wykonaną przez jego stajnię.

„Szczerze mówiąc, myślę, że w tym roku byliśmy całkiem solidni jako zespół. Tu i tam zdarzały się pewne błędy, ale myślę, że stajnia wykonuje bardzo dobrą robotę. Musimy tylko zachować spokój, trzymać się razem i odpowiednio reagować” – stwierdził.

Image: © Scuderia Ferrari