Carlos Sainz z możliwością przetestowania Ferrari z 2018 roku

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Carlos Sainz może otrzymać szansę przetestowania bolidu Ferrari z 2018 roku w ramach przygotowań do jazdy dla włoskiego zespołu w 2021 roku.

Przedsezonowe testy 2021 zostały skrócone do zaledwie trzech dni, co nie jest komfortową sytuacją dla debiutantów lub kierowców przechodzących do nowych zespołów, jak ma to miejsce w przypadku Sainza.

Zawodnicy mogą uczestniczyć jednak w nieokreślonej liczbie testów za kierownicą dwuletniej wersji bolidu Formuły 1, więc Sainz nie wyklucza możliwości skorzystania z takiej szansy.

"Zobaczymy - taka jest moja odpowiedź w tej chwili" - powiedział Hiszpan podczas konferencji prasowej podczas Grand Prix Bahrajnu.

"Kiedy opuszczę McLarena, aby zostać kierowcą Ferrari, będziemy dużo pracować za kulisami, aby mieć pewność, że pojawię się na testach i podczas pierwszego wyścigu najlepiej przygotowany."

"Oczywiście przetestowanie samochodu 2018 może być opcją, ale nadal jestem oddany McLarenowi i nie chcę za bardzo rozpraszać się tym, co przyniesie styczeń, luty i marzec."

Za kierownicą przyszłorocznego bolidu Ferrari Sainz będzie miał możliwość spędzić zaledwie półtora dnia podczas przedsezonowych testów, co nie pozwoli mu na dobre zadomowić się w nowym bolidzie, nowego zespołu.

"Już mogę powiedzieć, że półtora dnia w bolidzie F1, tak złożonym samochodzie, nie wystarczy, aby przygotować się do sezonu F1" - powiedział Sainz.

"Nie poznasz sztuczek samochodu albo kierownicy, mimo że wykonasz dużo symulacji. Trzeba poznać załogę, więc półtora dnia to bardzo, bardzo mało i prawdopodobnie za mało."

"Będziemy musieli się dostosować i znaleźć sposób na najlepsze przygotowanie w ramach przepisów" - podkreślił Sainz.

Image: © McLaren F1