CEFC TRSM Racing nie wystartuje w najbliższej rundzie FIA WEC na torze Silverstone

CEFC TRSM Racing nie wystartuje w najbliższej rundzie FIA WEC na torze Silverstone

Zespół CEFC TRSM Racing nie weźmie udziału w zbliżającej się rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone w dniach 18-19 sierpnia.

Ekipa korzystająca z dwóch prototypów Ginetta G60-LT-P1 z dużym poślizgiem rozpoczęła starty w Super Sezonie 2018/19 FIA WEC, czego przyczyną były problemy techniczne z autem i nie wystartowała w sześciogodzinnej rywalizacji na torze Spa-Francorchamps, która uważana jest za przygotowanie do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

CEFC TRSM Racing zdecydowało się jednak wziąć udział w legendarnym starciu na Circuit de la Sarthe, jednak tylko jedno auto zdołało dojechać do mety. Prototyp z numerem #6 wycofał się z wyścigu już po stu trzydziestu siedmiu okrążeniach, natomiast drugie auto zakończyło starty ze stu pięcioma okrążeniami straty.

Ginetta poinformowała jednak, że oba prototypy nie powrócą na tor w Silverstone, gdzie odbędzie się trzecia runda FIA WEC, czego przyczyną jest zmiana jednostki napędowej, która nie została na czas przygotowana.

Z powodu okoliczności pozostających poza kontrolą Ginetty, samochód G60-LT-P1 nie będzie ścigał się na Silverstone w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w dniach 18-19 sierpnia - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Ginetta jest bardzo rozczarowana tym rezultatem, ponieważ producent zapewnił, że wszystko jest gotowe na dostarczenie konkurencyjnego samochodu, gotowego do wyścigu. Zmiany w aucie obejmują wymianę silnika w celu zapewnienia dodatkowej mocy, której brakowało w konkurencyjnym debiucie w Le Mans.

Nowy producent został pozyskany, a zespół techniczny Ginetty zdecydował się na inny silnik V6 z podwójnym turbo AER P60B, gdy obecny dostawca silnika Mecachrome potwierdził, że nie może dokonać niezbędnych zmian.

Niestety pomimo najlepszych starań Ginetty, wszystko wskazuje na to, że samochody nie wystartują.