Cetilar Racing prezentuje barwy Ferrari 488 GTE na sezon 2021

Cetilar Racing Ferrari 488 GTE Evo / © Cetilar Racing

Zespół Cetilar Racing zaprezentował swoje barwy na sezon 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata, gdzie wystartuje w najniższej klasie LMGTE Am.

Włoska ekipa w nadchodzącej kampanii skorzysta z Ferrari 488 GTE Evo w kolorze niebiesko-zielonym, którym ścigać się będą Roberto Lacorte, Giorgio Sernagiotto oraz nowy nabytek Antonio Fuoco, były kierowca Formuły 2.

Cetilar Racing w rywalizacji wytrzymałościowej pojawił się w 2017 roku z prototypem LMP2 Dallary i w Europejskiej Serii Le Mans startował przez dwa lata, aby następnie awansować do FIA WEC.

Sezon 2019 w wykonaniu włoskiego składu okazał się jednak mało konkurencyjny, dlatego też na kampanię 2021 ekipa zdecydowała się na przejście do najniższej kategorii długodystansowych mistrzostw, gdzie skorzysta ze wsparcia AF Corse.

„Podejmujemy nowe wyzwanie z dużymi oczekiwaniami” - powiedział Roberto Lacorte. „Będziemy rywalizować nie tylko po to, aby się ścigać, ale także, by osiągać dobre wyniki, na które moim zdaniem, nasz zespół zasługuje.”

„Mamy najlepszą ekipę i najlepszy samochód w czarujących barwach, które reprezentują nasz kraj.”

Antonio Fuoco dodał: „Dopiero co zobaczyłem ten samochód i jestem pod wielkim wrażeniem nowej, agresywnej kolorystyki. Mamy nadzieję, że będzie również agresywny na torze.”

„Jesteśmy gotowi i naprawdę pozytywnie oceniam nasze szanse.”

Image: © Cetilar Racing