Chadwick i Powell przetestują prototyp LMP2 ekipy Richard Mille Racing

Richard Mille Racing #1 / © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com

Jamie Chadwick i Alice Powell wezmą udział w teście debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie, po zajęciu dwóch pierwszych lokat w klasyfikacji W Series sezonu 2021.

Obie Brytyjki tegoroczną kampanię wyścigową poświęciły na rywalizację w W Series, a górą okazała się Jamie Chadwick, która wygrała dwie ostatnie rundy na Circuit of the Americas oraz drugi wyścig na Red Bull Ringu i starcie na torze Hungaroring. To pozwoliło wyprzedzić rywalkę w klasyfikacji generalnej o dwadzieścia siedem punktów i drugi raz wywalczyć tytuł.

Chadwick i Powell na torze w Bahrajnie sprawdzą się za kierownicą prototypu LMP2 Oreca 07-Gibson zespołu Richard Mille Racing, a sam test został zaplanowany na 7 listopada, czyli dzień po zakończeniu tegorocznego sezonu FIA WEC.

Dla obu zawodniczek będzie to pierwszy raz, kiedy zasiądą w kokpicie prototypu, jednak w swoim dorobku mają już starty w zamkniętych autach - Chadwick rywalizowała w GT4 w 2015 roku, natomiast Powell wzięła udział w rundzie IMSA WeatherTech SportsCar za kierownicą Acury GT3 Evo.

Test dla debiutantów będzie składał się z dwóch sesji, porannej i popołudniowej, które potrwają odpowiednio dwie i trzy godziny.

Image: © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com