Charles Leclerc i Marcus Ericsson kierowcami zespołu Alfa Romeo Sauber F1 w sezonie 2018

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 potwierdził, że Charles Leclerc dołączy do ekipy z Hinwil na sezon 2018 i będzie wspierany przez Marcusa Ericssona, który wygrał ostatecznie batalię o fotel wyścigowy.

Obu kierowców ekipy Alfa Romeo Sauber F1 potwierdził przewodniczący Ferrari Sergio Marchionne podczas sobotniej konferencji prasowej w Mediolanie, gdzie przedstawiono obu zawodników oraz zapoczątkowano współpracę pomiędzy Sauberem i Alfą Romeo.

Ta umowa z zespołem Sauber F1 to znaczacy krok w kierunku przekształcenia marki Alfa Romeo - powiedział Marchionne. (Alfa Romeo - przyp. red.) powróci do Formuły 1 po trzydziestu latach nieobecności.

Leclerc to mistrz Formuły 2 z sezonu 2017 i wiodący młody kierowca pod szyldem Ferrari, który uczetniczył w tym sezonie w ośmiu treningach podczas Grand Prix Formuły 1 oraz czterokrotnie pojawiał się na torze w ubiełgym roku w barwach ekipy Haas.

Ogromnie cieszę się, że pojawię się na starcie sezonu 2018 Formuły 1 - powiedział Chalres Leclerc.

Przede wszystkim chciałbym podziękować Ferrari za ich wsparcie. Dziękuję także Sauberowi za ich wiarę i zaufanie do mnie jako kierowcy.

Nie mogę się doczekać aby dołączyć do Alfa Romeo Sauber F1 Team w nadchodzącym sezonie. Udział w kilku piątkowych treningach i testach opon z Sauberem, podczas których zespół od razu mnie powitał, był niesamowitym doświadczeniem. To wspaniałe środowisko pracy, dlatego czuję się tutaj pewnie i komfortowo.

W 2018 roku moim celem będzie zdobycie większego doświadczenia w Formule 1 oraz wniesienie w zamian jak największej wartości do zespołu - dodał Monakijczyk.

Obsada drugiego fotela wyścigowego ekipy Alfa Romeo Sauber F1 nie była jednak znana do samego końca, choć w dużej mierze brano pod uwagę jedynie dwóch kierowców - Ericssona i Giovinazziego, z których oficjalnie potwierdzono Szweda, który ma na swoim koncie siedemdziesiąt sześć występów w Grand Prix Formuły 1.

Przede wszystkim chciałbym pogratulować zespołowi nowego partnerstwa z Alfą Romeo. To dla mnie wielki zaszczyt, że będę ścigał się dla tej ekipy w 2018 roku i jestem dumny z bycia częścią tak obiecującej podróży. Z pewnością będą mógł podzielić się wiedzą i doświadczeniem - przyznał Marcus Ericsson.

Zima będzie bardzo pracowita i ważne abyśmy naciskali pod kątem rozwoju, jeśli chcemy dobrze rozpocząć sezon. Jestem optymistycznie nastawiony i wierzę, że sezon 2018 będzie dużym krokiem oraz szansą dla nas aby awansować w stawce.

Wszystko wskazywało na to, że to Antonio Giovinazzi obejmie jednak drugi fotel wyścigowy w zespole z Hinwil, po jego dobrych występach w zastępstwie Pascala Wehrleina i powiązaniach z Ferrari, jednak ostatecznie Włoch będzie pełnił rolę kierowcy testowego i rezerwowego.