Charlie Whiting zmarł w wieku 66 lat

Dyrektor wyścigowy Formuły 1 z ramienia FIA, Charlie Whiting, zmarł dziś rano w wieku 66 lat, w wyniku zatoru płucnego, trzy dni przed Grand Prix Australii.

Karierę w F1 rozpoczął w 1977 roku pracując w zespole Hesketh, a następnie w 1980 w ekipie Brabham. Był integralną częścią organizacji Mistrzostw Świata Formuły 1 od czasu wstąpienia do Federacji w 1988 roku, a od 1997 pełnił rolę dyrektora wyścigowego.

"Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o nagłym odejściu Charliego" - powiedział Jean Todt.

"Znam Charliego Whitinga od wielu lat i był świetnym dyrektorem wyścigowym, centralną i niepowtarzalną postacią w Formule 1, która ucieleśniała etykę i ducha tego fantastycznego sportu. Formuła 1 straciła wiernego przyjaciela i charyzmatycznego ambasadora."

"Wszystkie moje myśli, te z FIA oraz całej społeczności sportów motorowych, są skierowane do jego rodziny, przyjaciół i wszystkich miłośników Formuły 1" - dodał Prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

"Znam Charliego przez całe moje życie wyścigowe. Pracowaliśmy razem jako mechanicy, zostaliśmy przyjaciółmi i razem spędziliśmy wiele czasu na torach wyścigowych na całym świecie" - powiedział Ross Brawn.

"Byłem pełen ogromnego smutku, kiedy usłyszałem tragiczne wieści. Jestem zdruzgotany."

"To wielka strata, nie tylko dla mnie osobiście, ale także dla całej rodziny Formuły 1, FIA i całego sportu motorowego. Wszystkie nasze myśli są teraz z jego rodziną."