Christensen w składzie Porsche #92 na sezon 2022 FIA WEC

Porsche 911 RSR-19 / © Porsche AG

Michael Christensen powróci do składu Porsche w klasie LMGTE Pro i będzie współpracował z Kevinem Estrem podczas pełnego sezonu 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Duńczyk w przyszłorocznej kampanii FIA WEC ponownie zasiądzie w Porsche 911 RSR-19 #92 na pełen etat, zastępując Neela Janiego, który pozostanie w rodzinie Porsche, jednak jako kierowca rezerwowy Formuły E.

Christensen i Estre przypieczętowali mistrzostwo świata GT w sezonie 2018-19 oraz zwyciężyli w jednym z dwóch 24-godzinnych wyścigów Le Mans, które odbyły się w kampanii, która obejmowała dwa lata kalendarzowe.

Wysokie tempo obaj kierowcy prezentowali także w kolejnym sezonie 2019-20, jednak wystarczyło to do zajęcia zaledwie trzeciej lokaty i uplasowania się za dwoma składami Astona Martina, a to poskutkowało zmianami w składzie #92 i ściągnięciu Neela Janiego w zastępstwie Christensena.

Jani i Estre, w zakończonym w listopadzie sezonie, byli o krok od zdobycia kolejnego tytułu, jednak incydent, w którym brał udział Christensen, spowodował, że kierowcy Porsche musieli uznać wyższość Alessandro Pier Guidi'ego i Jamesa Calado z AF Corse, plasując się finalnie na drugiej pozycji ze stratą jedynie jedenastu punktów.

Richard Lietz oraz Gianmaria Bruni nadal będą dzielić kokpit Porsche z numerem #91.

Porsche potwierdziło również swoich trzecich kierowców, którzy dołączą do swoich kolegów podczas czerwcowego starcia na Circuit de la Sarthe.

Frederic Makowiecki ponownie dołączy do Lietza i Bruniego w Porsche #91, natomiast Christensena i Estre'a wesprze Laurens Vanthoor.

Image: © Porsche AG