Christian Horner: Albon potrzebuje bardziej stabilnego bolidu

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner, szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing przyznał, że Alex Albon potrzebuje bardziej stabilnego bolidu niż jego zespołowy kolega, Max Verstappen.

Tajski kierowca nie może pochwalić się dobrymi wynikami w przeciwieństwie do Maxa Verstappena, który co wyścig staje na podium. Alex Albon ani razu nie ukończył kwalifikacji, jak i wyścigu, wyżej niż jego zespołowy kolega.

Max Verstappen do tej pory zdobył 90 punktów w klasyfikacji generalnej i wygrał GP 70-lecia na torze Silverstone, Alex Albon wywalczył zaledwie 40 punktów i znajduję się na szóstym miejscu w klasyfikacji.

Szef ekipy z Milton Keynes przyznał, że tegoroczny RB16 jest trudnym do prowadzenia bolidem i bardziej doświadczony Verstappen, jest wstanie lepiej poradzić sobie z problemami.

W podcaście „F1 Nation” Horner powiedział: "Alex Albon jest jeszcze bardzo młody i ma za sobą tylko pięć wyścigów w nowym sezonie. Widzimy w nim duży potencjał, w niedzielę zobaczyliśmy, że jego umiejętności są bardzo duże, myślę że to tylko kwestia czasu kiedy to wszystko znów się ułoży."

"Myślę, że w tej chwili nasz bolid jest bardzo trudny w prowadzeniu na pojedynczym okrążeniu. Alex potrzebuje bardziej stabilnego bolidu i uważam, że nastąpi to wtedy, kiedy będziemy ulepszać samochód. Mam nadzieję, że zobaczymy wtedy, jak sobotnie występy Alexa będą się poprawiać."

Na pytanie, czy Albon próbował omijać problemy, podobnie jak Verstappen, Horner dodał: "Tak, ale jest bardzo głęboko myślącym kierowcą, stara się zrozumieć bolid i jest bardzo wrażliwy, na to co robi bolid."

"Max jest bardziej wytrzymały pod tym względem. Kiedy na Węgrzech na prostej startowej jego DRS pozostał otwarty i miał dużą nadsterowność, musiał spojrzeć na powtórki i powiedzieć 'Oh DRS był otwarty'. Dla innych kierowców mogło zakończyć się to obrotem."

"Więc myślę, że Alex musi poczuć się komfortowo" - dodał Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool