Christian Klien i JP Motorsport w trzech rundach DTM 2021

McLaren 720S GT3 / © JP Motorsport

Christian Klien i zespół JP Motorsport potwierdzili udział w trzech rundach serii DTM w kampanii 2021, wyrażając chęć dołączenia do pełnej rywalizacji w 2022 roku.

Skład wraz z Austriakiem, który startował między innymi w Formule 1 i 24-godzinnym wyścigu Le Mans, weźmie udział w wyścigach na torze Zolder (6-8 sierpnia), Nurburgring (20-22 sierpnia) i pętli Assen (17-19 września).

„Z niecierpliwością wyczekuję wymagającego sezonu, który przed nami!” - powiedział Christian Klien. „Wyścigi DTM będą dla mnie absolutną atrakcją w tym roku. Tam możemy rywalizować z najlepszymi zespołami i kierowcami w wyścigach GT3 oraz pokazać, na co nas stać.”

„W firmie McLaren znaleźliśmy doskonałego partnera i nie możemy się doczekać współpracy z tym renomowanym producentem.”

Zespół, mimo wcześniej zapowiedzianej kampanii w International GT Open wraz z Mercedesem, zmieni dostawcę samochodów i w 2021 roku będzie ścigał się w McLarenie 720S GT3.

„Nie możemy się doczekać pierwszych wyścigów z McLarenem i jesteśmy bardzo podekscytowani osiągami ich auta, które już zaimponowało nam jako zawodnikom International GT Open” - przyznał Patryk Krupiński, szef JP Motorsport.

„Mercedes-AMG jest sam w sobie dobrym i solidnym produktem, jednak znacznie silniejsze wsparcie fabryczne dla innych zespołów Mercedesa w DTM byłoby dla nas ogromną wadą. Zamiast tego wiele oczekujemy od McLarena jako partnera i jesteśmy pewni, że naszym pakietem oraz dobrą współpracą, naprawdę możemy rozgrzać niektórych uznanych konkurentów!”

JP Motorsport, prócz rywalizacji w trzech rundach DTM, weźmie także udział w pełnej kampanii International GT Open, kilku wybranych rundach GT World Challenge Europe oraz w 1000-kilometrowym wyścigu na torze Paul Ricard w składzie Christian Klien, Patryk Krupiński i Karol Basz.

Image: © JP Motorsport