Codemasters i Formuła 1 przedłużają partnerstwo do 2025 roku

Firma Codemasters ogłosiła, że przedłużyła umowę z Formułą 1 na wyłączne prawa do gry "FIA Formula One World Championship" od 2021 roku do 2025 włącznie z możliwością przedłużenia współpracy na sezon 2026 i 2027.

Nowa umowa to najdłuższe przedłużenie partnerstwa w historii, pokazujące globalny sukces gry i wspólną wizję zwiększania międzynarodowej atrakcyjności F1.

Od 2008 roku Codemasters posiada prawa do rozwijania gry Formuły 1, a od premiery pierwszej gry w 2009 roku Codemasters zdobyło wiele nagród. Tegoroczna edycja F1 2019 znalazła się na krótkie liście w kilku kategoriach, zarówno w TIGA Awards 2019, jak i w Golden Joysticks.

"Cieszymy się, że przedłużamy naszą długoterminową współpracę ze szczytem sportów motorowych" - powiedział Frank Sagnier, dyrektor generalny Codemasters.

"Zarówno seria sportowa, jak i gry rosną w siłę, a pojawienie się nowych platform, modeli biznesowych i terytoriów, w połączeniu z szybkim rozwojem serii F1 Esports, dają nam odskocznię do jeszcze większego sukcesu."

"Chciałbym podziękować zespołowi za niesamowitą ciężką pracę, jaką włożyli w tę serię w ciągu ostatnich dziesięciu lat i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak będą wprowadzać innowacje, aby zaskakiwać i zachwycać naszych obecnych graczy oraz przyciągać nowych fanów do ekscytującego świata Formuły 1."

"Od 2008 roku Codemasters jest nieocenionym parterem tej serii, konsekwentnie tworząc gry o najwyższej jakości i umożliwiając fanom zbliżenie się do świata F1" - przyznał Frank Arthofer, dyrektor ds. Cyfrowych i licencjonowania w Formule 1.

"Razem podzielamy wspólną wizję zwiększania globalnej atrakcyjności F1, a oficjalna gra wideo FIA Formula One World Championship nadal jest kluczową częścią tej strategii."