Colton Herta przetestuje bolid Formuły 1 zespołu McLaren

Colton Herta / © Penske Entertainment

Młody talent amerykańskiej serii IndyCar, Colton Herta, przetestuje w tym roku ubiegłoroczną konstrukcję McLarena oznaczoną symbolem MCL35M, w ramach programu testów dla samochodów z kampanii 2021.

Herta został najmłodszym zwycięzcą w historii IndyCar w 2019 roku, kiedy finiszował jako pierwszy na obiekcie Circuit of the Americas. Od tego czasu 21-letni Amerykanin ma na swoim koncie sześć triumfów i siedem pole position w amerykańskiej serii wyścigów jednomiejscowych.

Szef stajni z Woking, Andreas Seidl, jest bardzo ciekawy, jak kierowca Andretti Autosport sprawdzi się w nowych dla siebie realiach i wierzy w to, że test z brytyjską ekipą będzie dla młodego kierowcy okazją do zdobycia niezwykle istotnych umiejętności.

„Colton to sprawdzony talent w IndyCar i będziemy ciekawi, jak przystosuje się do bolidu Formuły 1” – stwierdził Andreas Seidl. „Wierzymy, że ten program testów zapewni mu cenne doświadczenie, jednocześnie pokazując korzyści płynące z rozszerzenia wcześniejszych testów samochodów, aby zaprezentować obiecujących i przyszłościowych kierowców.”

Szansą dla Herty są nowe przepisy sportowe Formuły 1, które umożliwiają zespołom testowanie zeszłorocznych konstrukcji zgodnie z postanowieniem dotyczącym „testowania poprzednich samochodów” (TPC). Program TPC jest szansą dla każdej ekipy ze stawki królowej motorsportu na sprawdzenie i ocenę dobrze zapowiadających się młodych talentów.

„Chcę podziękować McLarenowi za danie mi szansy przejechania pierwszych okrążeń w bolidzie Formuły 1” – przyznał Colton Herta. „To zawsze było na liście życzeń mojej wyścigowej kariery.”

„Będzie to dla mnie świetna okazja, aby zdobyć cenne doświadczenie w nowej serii sportów motorowych i uczyć się od tak utytułowanego zespołu, jakim jest McLaren F1.”

Image: © Penske Entertainment