Corvette Racing potwierdza udział w pełnym sezonie 2022 FIA WEC

Corvette Racing #64 / © Corvette Racing

Zespół Corvette Racing potwierdził, że wystartuje w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasie LMGTE Pro, w tym także 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Tommy Milner i Nick Tandy zmierzą się w sześciu rundach przyszłorocznego harmonogramu FIA WEC, dzieląc Chevroleta Corvettę C8.R oznaczoną numerem #64, a ich obecność oznacza, że będą walczyć o mistrzostwo świata klasyfikacji konstruktorów GT wraz z Ferrari i Porsche.

Przyszłoroczna kampania wyścigowa dla Milnera i Tandy'ego rozpocznie się wyścigiem 1000 Miles of Sebring, zaplanowanym na 18 marca oraz przedsezonowym prologiem, który odbędzie się w dniach 12-13 marca, aby następnie udać się na Spa-Francorchamps oraz Circuit de la Sarthe.

Nowymi rozdziałami dla Chevroleta będą obiekty Monza, Fuji i Bahrain, na których Corvette'a nie miała okazji rywalizować.

„To ekscytujące i nowe wyzwanie, aby wziąć udział w całym sezonie WEC” - powiedział Tommy Milner.

„Gdy podejmowano decyzję, zapytano mnie, co chciałbym robić w 2022 roku. Oczywiście cieszyłem się każdym rokiem spędzonym w IMSA, z kilkoma niesamowitymi obiektami i wydarzeniami. Jednakże możliwość ścigania się na innych znanych i historycznych torach - tych, na których nigdy nie byłem - z Corvettą i w WEC jest niesamowita.”

„Przyjrzeliśmy się, jak to jest ścigać się w normalnym wyścigu WEC, kiedy część zespołu rywalizowała w Spa w zeszłym roku. Posiadanie tego doświadczenia i wiedzy będzie korzystne w 2022 roku.”

Nick Tandy skomentował: „Jestem podekscytowany tym nowym wyzwaniem. Ostatni raz w pełnym sezonie w FIA WEC startowałem w 2017 roku, więc wiem, o co chodzi w mistrzostwach. Szczególnie nie mogę się doczekać, aby zabrać tę Corvettę na tory i wydarzenia, na których wcześniej nie ścigaliśmy się tym samochodem.”

„Oczywiście brałem udział w całym sezonie IMSA i Le Mans w tym roku, ale prowadzenie C8.R w sześcio i ośmiogodzinnych zawodach, które organizuje WEC, jest dla nas wciąż trochę nieznane w Corvette Racing. Starcie o mistrzostwo świata to coś, o co niewielu ludzi konkuruje, więc nie mogę się doczekać tego, co nadejdzie.”

Corvette Racing podczas pełnego sezonu wyścigowego FIA WEC wystawi jedno auto, jednak na 24-godzinny Le Mans liczy na podwójne zaproszenie. Do Milnera i Tandy'ego dołączy wtedy Alexander Sims, natomiast w drugim aucie kokpit dzielić będą Garcia, Taylor i Catsburg.

Image: © Corvette Racing