Coulthard: Bottas może już wiedzieć, że jego przygoda z Mercedesem dobiegła końca

David Coulthard / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były kierowca F1, David Coulthard, zasugerował, że zachowanie Valtteriego Bottasa z GP Hiszpanii może wskazywać na to, iż Mercedes poinformował go już o zakończeniu współpracy po sezonie 2021.

Już od dłuższego czasu w środowisku F1 spekuluje się, że od przyszłorocznej kampanii mistrzostw świata nowym partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona zostanie obecny kierowca Williamsa, George Russell. Jednakże Toto Wolff w ostatnich dniach przyznał, że do kokpitu Mercedesa przymierzanych jest jeszcze kilku innych zawodników, w tym Esteban Ocon.

„Zastanawiam się, czy Bottasowi przekazano już informację, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony” - przyznał Coulthard w rozmowie z On the Marbies.

„Kiedy odchodziłem z ekipy McLarena, to już rok wcześniej w czerwcu wiedziałem, że moja umowa nie zostanie odnowiona. Przez ponad półtora roku ścigałem się więc ze świadomością, że w moim miejscu zasiądzie wkrótce Juan Pablo Montoya.”

„Jednak dzięki takiej decyzji miałem też półtora sezonu, aby znaleźć nowy zespół. Byłem wówczas bardzo wdzięczny Ronowi Denisowi, któremu osobiście podziękowałem za jego uczciwe podejście.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool