Coulthard o walce Leclerca i Verstappena o mistrzostwo: To jeszcze nie koniec

Max Verstappen i Charles Leclerc / © Getty Images / Red Bull Content Pool

David Coulthard spogląda wstecz na Grand Prix Francji i widzi dużą różnicę między Charlesem Leclerkiem a Maxem Verstappenem. Były kierowca F1 uważa jednak, że szanse na tytuł dla Leclerca nie zostały jeszcze utracone.

Mistrzostwo świata w sezonie 2022 wydaje się coraz bardziej przechylać w stronę Maxa Verstappena. David Coulthard widzi dużą różnicę między dwoma kandydatami do mistrzostwa, która przeważa na korzyść Holendra.

„Są w tym samym wieku, ale Verstappen ma już jeden tytuł w kieszeni, co daje mu większą swobodę psychiczną” – powiedział Coulthard dla włoskiej La Gazzetta dello Sport. „Wcześniej nie był wolny od błędów – pamiętamy Monako? Teraz popełnia niewiele błędów i to jest jego największą siłą.”

Po uderzeniu Leclerca w ścianę na Paul Ricard, Coulthard miał nadzieję, że przyczyną wypadku Monakijczyka była usterka w jego Ferrari. Sam kierowca przyznał jednak, że był to błąd kierowcy.

„Kiedy zobaczyłem Charlesa w ścianie, miałem nadzieję, iż to problem mechaniczny i że naprawdę ma awarię pedału gazu. Taki błąd kierowcy wywiera dużą presję, dokładnie tak jak na Imoli.”

Patrząc na własną karierę w królowej motorsportu, Brytyjczyk może sobie wyobrazić, jak czuje się obecnie Leclerc.

„Nie byłem tak szybki, jak Leclerc, ale te momenty też mi się przydarzały – podczas GP Australii w 1995 roku, albo prowadząc na Nurburgringu w sezonie 1999. To są frustrujące błędy.”

Na dziesięć rund przed końcem sezonu Charles ma sześćdziesiąt trzy punkty straty do lidera. Różnica jest bardzo duża, ale wicemistrz z sezonu 2001 dalej wierzy, że Monakijczyk może wrócić na szczyt razem z Ferrari.

„Jestem pewien, że Leclerc wkrótce będzie w 100% zmotywowany. On i Ferrari mają świetną maszynę, broń w walce o mistrzostwo – to jest ich szybkość.”

„To jeszcze nie koniec. Verstappen na początku sezonu miał niemałą stratę punktową do ówczesnego lidera i wrócił na szczyt. Max też może zacząć tracić punkty” – zakończył Brytyjczyk.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool