Czas na Mistrzostwa Świata FIM EWC i pierwszą 24-godzinną rundę Bol d'Or

Czas na Mistrzostwa Świata FIM EWC i pierwszą 24-godzinną rundę Bol d'Or

Nowy sezon i nowi gracze: ruszają Mistrzostwa Świata FIM EWC 2019/20 wraz z pierwszą rundą Bol d'Or w dniach 20-22 września. 59 zespołów wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na torze Le Castellet w południowej Francji.

Nowy sezon 2019/20 z numerem jeden rozpocznie zespół SRC Kawasaki France. Panujący mistrzowie będą bronić swojego tytułu w nie zmienionym składzie, z którym zdobyli mistrzostwo na Suzuce w lipcu: Jeremy Guarnoni, Erwan Nigon i David Checa.

Na starcie nowego sezonu niezabranie także znanych rywali Kawasaki France. W niezmienionym składzie wystartują F.C.C TSR Honda France (Josh Hook, Freddy Foray and Mike di Meglio) oraz Suzuki Endurance Racing Team (Vincent Philippe, Etienne Masson and Gregg Black).

Pole startowe we Francji zajmie także zespół YART Yamaha, w którym wystartują Marvin Fritz, Niccol Canepa oraz Loris Baz, który zastąpi Broca Parkesa startujacego w ARRC na torze Sepang.

Nie zabraknie także nowych graczy na starcie nowego sezonu. Do stawki FIM EWC dołączyła ekipa BMW Motorrad World Endurance. Na motocyklu BMW S1000 RR #37 zasiądzie Ilya Mikhalchik, Julian Puffe oraz doświadczony zawodnik FIM EWC oraz zwycięzca sezonu 2014, Kenny Foray.

Prócz nowego fabrycznego zespołu BMW, który wykorzysta motocykl S 1000 RR 2019, na starcie pojawi się także niezależna ekipa HRT100-Hertampf Racing, ERC Endurance w barwach BMW, wraz z polską ekipą LRP Honda i francuskim składem Tecmax BMW GMC.

Do rywalizacji staną także takie składy jak: Boliger Team Switzerland na Kawasaki i VRD Igol Pierret Expieriences na Yamasze, którzy ponownie skrzyżują miecze z zespołami fabrycznymi. Warto mieć również na uwadze wzmocniony skład Tati Team Beaujolais Racing, w którym wystartuje Alan Techer oraz polski zespół Wójcik Racing Team, w którym rywalizować będą Gino Rea, Christoffer Bergman i Axel Maurin.

Również emocjonującą rywalizację będzie można oglądać w Pucharze Świata FIM Endurance. Zwycięzcy zeszłego sezonu Team Moto Ain na Yamasze, w składzie Roberto Rolfo, Robin Malhauser i Hugo Clere będą musieli zmierzyć się z gotową na odwet niemiecką ekipą GERT56, w której startować będzie Stefan Kerschbaumer, Lucy Glockner oraz Pepijn Bijsterbosch. Ich droga do pucharu może zostać jednak zablokowana przez Team 33 Coyote Louit Moto (Kawasaki), Motors Events (Suzuki), BMRT 3D Maxxess Nevers oraz drugi skład Wójcik Racing Team 2 (Yamaha), w którym wystartują Marek Szkopek, Kamil Krzemień, Philipp Steinmayer i Artur Wielebski.

Na pierwsze jazdy zawodnicy będą mieli szanse podczas dwugodzinnego treningu w czwartek, który rozpocznie się o godzinie 9:00. Także w czwartek kierowcy zmierzą się w pierwszym testowych kwalifikacjach oraz będą mogli zaznajomić się z ciemnościami podczas godzinnego wieczornego treningu.

Zawodnicy na tor powrócą w piątek od godziny 9:40, aby wziąć udział jedynie w drugich testowych kwalifikacjach, a następnie na swoich motocyklach zasiądą w sobotę podczas rozgrzewki zaplanowanej na godzinę 11:30 i finalnie wyścigu, który wystartuje o godzinie 15:00 i zakończy się po 24-godzinnym starciu w niedzielę.