Czerwona flaga storpedowała strategię zespołu Renault

Daniel Ricciardo i Esteban Ocon - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Daniel Ricciardo i Esteban Ocon przyznali, że samochód bezpieczeństwa i przerwanie wyścigu nie było dla nich szczęśliwym wydarzeniem. Obaj kierowcy Renault uważają, że gdyby nie ta sytuacja, to stać by ich było na dużo więcej.

„To był szalony wyścig. Przypomniał mi on Baku z 2017 roku z podobnym, napięciem i nieprzewidywalnością. Gratulacje dla Pierre'a [Gasly'ego] za jego pierwsze zwycięstwo. Znam to uczucie, gdy wygrywa się po raz pierwszy i to jest szalone uczucie. Szóste miejsce nie jest dziś dla nas złe, czułem, że nie mogłem już nic więcej zrobić w tej sytuacji” – stwierdził po wyścigu Ricciardo.

Australijczyk uważa, że neutralizacja i przerwanie wyścigu przeszkodziło im w osiągnięciu dobrej strategii.

„Samochód bezpieczeństwa i czerwona flaga nie poszły po naszej myśli. Po dobrym starcie i zadowalającym tempie wyczucie czasu nie było po naszej stronie, ale tego nie możemy zmienić. Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia, mieliśmy świetny start, dobre tempo i przygotowujemy się na następny weekend” – zakończył kierowca Daniel Ricciardo.

Dla Estebana Ocona rywalizacja na Monzy nie pozwoliła na osiągnięcie lepszego rezultatu. Kierowca ostatecznie zakończył zmagania na ósmej pozycji.

„Mam dziś mieszane uczucia, ponieważ mieliśmy dobry wyścig na torze i zdobyliśmy kilka solidnych punktów, ale był to również jeden z tych wyścigów, kiedy widzisz podium przed swoimi oczami i zastanawiasz się, co mogło pójść nie tak. Zabrakło nam szczęścia z pit stopem przed czerwoną flagą, to dało darmowy postój dla pozostałych”.

Dla Francuza najdziwniejszy okazał się fakt, że na początku znajdował się on przed dzisiejszym zwycięzcą wyścigu, a nie dane mu było stanąć nawet na podium.

„Wyścig był mocny, na starcie wyprzedziłem trzy samochody i miałem dobre tempo, aby być konkurencyjnym i walczyć o punkty. To dziwne, bo wyprzedziłem Gasly'ego na starcie i on wygrał wyścig! Prawdopodobnie nie sprostaliśmy naszym oczekiwaniom odnośnie tempa, jakie myśleliśmy, że będziemy mieć, ale mimo wszystko to był dobry dzień” – zakończył Esteban Ocon.

Image: Daniel Ricciardo i Esteban Ocon - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport