Czy Schumacher dołączy do Mercedesa na rok 2023?

Guenther Steiner i Mick Schumacher - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Mick Schumacher przymierzany jest do roli kierowcy rezerwowego w zespole Mercedesa na sezon 2023.

Auto Motor und Sport donosi, że niemiecki kierowca skupia na sobie zainteresowanie ze strony zespołu z Brackley, który może zwrócić się do niego, jeśli po tym sezonie, pożegna się Haasem.

Według wielu osób związanych z F1, o miejsce drugiego kierowcy wyścigowego w Haasie, Schumacher walczy z Nico Hulkenbergiem.

Niemiecki magazyn donosi również, że Schumacher wzbudza też zainteresowanie zespołu Alpine jako zastępstwo dla Oscara Piastriego, który w następnym sezonie będzie się ścigał dla McLarena.

„Myślę, że wkrótce wszystko będzie jasne” – powiedział szef zespołu Haas, Guenther Steiner. „Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wydamy pewne oświadczenia.”

Poproszony o wyjaśnienie, czy decyzja została już podjęta, Steiner odpowiedział: „Nie. Musimy jeszcze przeanalizować pewne szczegóły, ponieważ chcemy wiedzieć, że wybierzemy odpowiedniego kierowcę.”

Mercedes nie jest obcy rodzinie Schumacherów, ponieważ przez ostatnie trzy lata w F1, ojciec Micka Schumachera, Michael, startował dla niemieckiej ekipy, z którą zdobył jedno podium.

Image: © Haas F1 / LAT Images