Czy Schumacher zwiąże się z Audi?

Mick Schumacher - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Przyszłość Micka Schumachera w Formule 1 stoi pod znakiem zapytania, a Haas ma wkrótce podjąć decyzję, dotyczącą składu kierowców na 2023 rok.

Według wielu Schumacher walczy o fotel kierowcy z byłym zawodnikiem Force India i Renault, Nico Hulkenbergiem. Haas zasugerował, że Niemiec musi zrobić więcej, aby zachować swoje miejsce w zespole, ponieważ zbliża się do końca swojego drugiego sezonu w F1 i wymagania wobec niego rosną.

Obecny podopieczny Haasa uzyskał najlepszy w karierze wynik w Austrii, na początku tego roku, przekraczając linię mety na szóstym miejscu.

Marka Audi potwierdziła, że w 2026 roku stanie się zespołem fabrycznym, przejmując większościowy pakiet udziałów w grupie Sauber. Ogłoszenie to nastąpiło, po tym, jak na początku tego roku niemiecki producent ogłosił, że po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących jednostek napędowych, dołączy do stawki jako dostawca silników.

Niemiecki dziennikarz Ralf Bach uważa, że to właśnie Schumacher będzie jednym z członków ekipy Audi.

„Myślę, że dla Micka, ważne będzie pozostanie w stawce na 2023 rok” – powiedział Bach. „Bez wątpienia jego przyszłość łączy się z Audi. Oni go chcą i już prowadzą rozmowy.”

„Niemiecki kierowca dla niemieckiej firmy byłby naturalnym partnerem, a to, co Schumacher do zaoferowania, czyniłoby go atrakcyjną opcją.”

Były kierowca F1, Christian Danner, twierdzi, że nawet gdyby Niemiec wypadł ze stawki, nie przekreślałoby to jego kariery w Formule 1.

„Jeśli Schumacher nie znajdzie miejsca na 2023 rok, to wciąż będzie miał szansę na powrót. Rok przerwy mógłby mu się przydać.”

„Nie sądzę, aby było to dla niego czymś złym” – powiedział. „Jest jeszcze tak młody, że łatwo mógłby wznowić karierę w F1.”

Image: © Haas F1 / LAT Images