Czy według Roberta Kubicy było warto powrócić do Formuły 1?

Czy według Roberta Kubicy było warto powrócić do Formuły 1?

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 nie przyniósł oczekiwanych wyników, ale pomógł Polakowi zamknąć pewien rozdział w swoim życiu. Czy było jednak warto zmagać się z przeciwnościami, aby stać na polach startowych F1 i się ścigać?

Kubica do rywalizacji w Formule 1 powrócił po ośmioletniej przerwie, która spowodowana była wypadkiem na początku 2011 roku podczas rajdu oraz długim powrotem do zdrowia.

Ciężka praca podczas rehabilitacji, determinacja, rywalizacja na odcinkach rajdowych, a następnie na torach spowodowała, że Polak wrócił do świata Formuły 1 w 2018 roku, aby rok później zasiąść do bolidu i ponownie ścigać się w królowej sportów motorowych.

Wszyscy oczekiwali dobrych wyników i walki w czołówce, jednak jak się okazało, zespół Williams nie potrafił dostarczyć Kubicy odpowiedniego bolidu, co zaczęło się już podczas przedsezonowych testów. Słaba forma samochodu brytyjskiego zespołu spowodowała, że sam zainteresowany, jak i jego zespołowego kolega George Russell, musili obejść się smakiem i cały sezon ścigali się na końcu stawki.

"Szczerze mówiąc, byłem trochę podzielony i myślę, że wracając do Formuły 1 zamknąłem rozdział, który prawdopodobnie był najważniejszy w moim życiu" - powiedział Robert Kubica.

"Patrząc, gdzie byłem, patrząc na okres, przez który przeszedłem, okoliczności tego, co się wydarzyło i jakie były konsekwencje wypadku w 2011 roku."

"Potem oczywiście, kiedy wrócisz do Formuły 1, ponownie otwierasz lub kontynuujesz rozdział o F1, o którym trudno mówić, ponieważ sezon był bardzo skomplikowany."

"Żyjesz dla osiągnięcia i powrotu do Formuły 1 i chcesz dobrze się prezentować podczas wyścigów oraz chcesz jeździć, chcesz się ścigać i myślę, że w tym roku właśnie za tym najbardziej tęskniłem."

Polak zapytany, czy jego zdaniem jego powrót do F1 był "wart", Kubica przyznał, że sama rywalizacja w najwyższej klasie wyścigowe przerosła znaczenie wyników.

"Jestem osobą żyjącą z wyzwań, która żyje z prób osiągnięcia celów i osiągnięcia wyznaczonej drogi. Jeśli wracam po wielu latach nieobecności w tym sporcie, aby spróbować wrócić do F1, oznacza to, że to był mój cel."

"Chciałem spróbować i sprawdzić, czy potrafię prowadzić samochód i jestem w stanie wrócić, chociaż nie było mnie od dłuższego czasu i mam ograniczenia. Jeśli muszę odpowiedzieć, czy było warto, tak, było warto" - dodał Polak.