Daniel Juncadella za kierownicą Mercedesa zespołu GruppeM Racing. Sophia Florsch w ABT Sportsline

Daniel Juncadella i Sophia Florsch / © Daimler AG, ABT

Daniel Juncadella zasiądzie za kierownicą Mercedesa-AMG GT3 Evo zespołu GruppeM Racing w nadchodzącym sezonie DTM.

Hiszpan wraca do rywalizacji w niemieckiej serii wyścigowej po wcześniejszych występach również za kierownicą Mercedesa w latach 2013-2016 i 2018 oraz Aston Martina zespołu R-Motorsport w 2019 roku.

Międzynarodowa firma GruppeM, mająca swoje siedziby m.in. w Azji oraz Wielkiej Brytanii, założyła stały europejski oddział w pobliżu fabryki AMG, specjalnie na potrzeby udziału w DTM.

„Witamy Daniela w zespole i nie możemy doczekać się powrotu na tor wyścigowy” – powiedział szef zespołu GruppeM Racing, Kenny Chen.

„Nasza współpraca z Mercedes-AMG od lat układa się bardzo dobrze, czego wynikiem jest wygrana w wielu wyścigach w ciągu ostatnich kilku sezonów. Liczymy na kontynuację tych sukcesów.”

Kolejnym kierowcą, który w nadchodzącym sezonie zasili stawkę DTM, jest Sophia Floersch. 20-letnia Niemka dołączy do ekipy ABT Sportsline za kierownicą Audi R8 LMS przygotowanego przy wsparciu firmy Schaeffler. Zespołowymi kolegami Sophii będą Mike Rockenfeller oraz Kelvin van der Linde.

„Jestem bardzo dumna, że mogę sprawdzić się w tak silnej grupie kierowców. Dam z siebie wszystko i nie zawiodę zespołu” – wypowiedziała się Floersch.

Niemiecka zawodniczka jest trzecią kobietą w historii zespołu rywalizującą w serii DTM. W przeszłości dla ABT Sportsline jeździły już Katherine Legge (rok 2009) oraz Rahel Frey (rok 2012).

Otwarcie tegorocznego sezonu Deutsche Tourenwagen Masters odbędzie się na włoskim torze Monza w połowie czerwca.

Image: © Daimler AG, ABT