Oficjalnie: Daniel Ricciardo kierowcą McLarena od sezonu 2021

Oficjalnie: Daniel Ricciardo kierowcą McLarena od sezonu 2021

Zespół McLaren F1 Team potwierdził, że w miejsce odchodzącego Carlosa Sainza zasiądzie Australijczyk Daniel Ricciardo. Wraz z Lando Norrisem będą tworzyć duet od sezonu 2021.

Carlos Sainz i Daniel Ricciardo byli najpoważniejszymi kandydatami do objęcia drugiego fotela w zespole Ferrari już w chwili, gdy stało się jasne, że przyszłość Sebastiana Vettela we włoskiej ekipie stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Ricciardo to jeden z najbardziej utalentowanych i doświadczonych kierowców w obecnej stawce, jednak znany jest wszystkim jego dominujący charakter, który nie pozwoliłby mu – po raz kolejny – zdegradować się do roli kierowcy numer dwa. A właśnie taka rola zostałaby mu przypisana, gdyby od przyszłego sezonu zasiadł za kierownicą Ferrari. Powtórzyłaby się wówczas sytuacja z ekipy Red Bull Racing, czego Australijczyk z pewnością chciał uniknąć. Przegrał z Sainzem również z powodów finansowych, bowiem jest on o wiele „tańszy” w utrzymaniu niż doświadczony zawodnik z Perth.

Jego kontrakt z ekipą Renault wygasa wraz z końcem 2020 roku. Od pewnego czasu daje się zauważyć wyraźne niezadowolenie Australijczyka, wywołane przez słabe wyniki i postawę francuskiego zespołu. Pomimo zapewnień, że chce kontynuować współpracę z Renault – nie mając jednak w umowie żadnych opcji na kolejny sezon, ani zbyt wiele do stracenia, zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze.  

Dziś zespół McLaren potwierdził przenosiny Daniela Ricciardo do zespołu z Woking, gdzie od przyszłego roku będzie jeździł wraz z Lando Norrisem.  

„Podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo to kolejny krok w naszym długoterminowym planie i wraz z Lando Norrisem, wprowadzi nowy ekscytujący wymiar. To dobra wiadomość dla naszego zespołu, partnerów i oczywiście naszych fanów.” 

„Chcę złożyć hołd Carlosowi za doskonałą pracę, jaką wykonał dla McLarena, pomagając w naszym planie przywrócenia zespołu do świetności. Jest prawdziwym zespołowym graczem i życzymy mu powodzenia w przyszłości poza McLarenem” powiedział dyrektor generalny zespołu McLaren, Zak Brown.

„Doświadczenie Daniela [Ricciardo] oraz jego zaangażowanie i energia będą cennym dodatkiem do McLarena i naszej misji powrotu na szczyt. Ponieważ Daniel i Lando [Norris] będą teraz partnerami z zespołu, uważam, że mamy obecnie skład, który będzie ekscytować naszych fanów i pomagać zespołowi w rozwoju.”

„Carlos jest prawdziwym profesjonalistą. Współpracuje z przyjemnością i w tym roku nadal będziemy cieszyć się z tego, że go mamy” – dodał Andreas Seidl, szef zespołu.  

 

Image: © Renault Sport