Daniel Ricciardo liczył na więcej, ciężki weekend Estebana Ocona

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team / © Renault Sport

Wyścig o GP Węgier był dość przeciętny w wykonaniu kierowców zespołu Renault. Daniel Ricciardo zajął ósme miejsce, które jego zdaniem nie oddaje w pełni możliwości jego samochodu, natomiast Esteban Ocon ukończył rywalizację bez punktów.

Daniel Ricciardo wyjechał opuścił tor Hungaroring z czterema punktami, czym wyrównał najlepszy tegoroczny wynik. Australijczyk przyznał jednak, że był blisko ukończenia wyścigu o GP Węgier w pierwszej szóstce, bo pod koniec rywalizacji miał dobre tempo na pośrednich oponach i doganiał siódmego Sergio Pereza.

To był dość pracowity wyścig i ogólnie jestem zadowolony z tego, jak poszło. Dałem z siebie wszystko i czułem, że dzisiaj wyciągnęliśmy wszystko, co mogliśmy. Nasz start był dobry i wszyscy wokół nas dość wcześnie zaczęli zjeżdżać po slicki” – powiedział Daniel Ricciardo.

„Na pośredniej mieszance pokazaliśmy dobre tempo i na końcu prawie dogoniliśmy pierwszą szóstkę. Ostatecznie udało nam się osiągnąć tylko 8. miejsce. Do tej pory mieliśmy 8. lokatę w każdym wyścigu. Nie jest źle, ale czuję, że mamy większy potencjał. Nie jesteśmy daleko od pierwszej szóstki klasyfikacji. Jesteśmy blisko większych zdobyczy punktowych”.

Mniej zadowolony był Esteban Ocon, który już od początku weekendu miał sporo problemów. Drugi kierowca Renault rozpoczynał wyścig z 14. pola zaś po starcie spadł nawet na 17. miejsce. Ostatecznie zakończył wyścig na tej samej pozycji co kwalifikacje.

Od początku był to ciężki weekend. Oczywiście nie jesteśmy z tego zadowoleni i nie jest to wspaniały wynik. Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ale możemy wrócić  tylko silniejsi. Musimy wyciągnąć lekcje i iść jako zespół” – mówił Esteban Ocon.

„Podczas samego wyścigu dużo się działo, ale nie zrobiliśmy żadnego postępu niezależnie od warunków na torze. Musimy to przeanalizować i wspólnie ciężko to rozpracować, aby uniknąć tego typu wyników. Pierwsze dwa wyścigi były przyzwoite, ale na ten nie było wystarczających ulepszeń”.

Image: © Renault Sport