Daniel Ricciardo wraca do Red Bulla

Daniel Ricciardo i Christian Horner - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zwycięzca ośmiu wyścigów i kierowca stajni czerwonych byków w sezonach 2014-2018, Daniel Ricciardo, powraca od 2023 roku do Red Bulla w roli trzeciego kierowcy.

W ciągu swoich pięciu sezonów w ekipie z Milton Keynes Australijczyk miał wiele godnych uwagi momentów, jak na przykład trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców w swoim pierwszym sezonie w Red Bullu, po awansie z siostrzanej stajni Toro Rosso, pokonując wówczas czterokrotnego mistrza świata – Sebastiana Vettela.

Rok później Australijczyk zdobył w Monako Hat-tricka, czyli pole position, najszybsze okrążenie i zwycięstwo w wyścigu. W swoim trzecim sezonie w stajni czerwonych byków mógł się pochwalić byciem jedynym kierowcą w stawce, któremu udało się ukończyć wszystkie dwadzieścia jeden wyścigów.

„Zespół Oracle Red Bull Racing potwierdza dziś, że Daniel Ricciardo wróci do domu i ponownie dołączy do zespołu jako trzeci kierowca na rok 2023. Wnosząc bogate doświadczenie i charakter, Daniel będzie pomagał zespołowi w testach i pracy w symulatorze, a także w działalności komercyjnej” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Red Bulla.

„Odkąd Daniel opuścił zespół pod koniec 2018 roku, spędził odpowiednio dwa lata w Renault i McLarenie. Chociaż nie odniósł sukcesu, do którego był przyzwyczajony, pozostaje fenomenalnym i szanowanym zawodnikiem, który wnosi do zespołu wiedzę i doświadczenie.”

„Wspaniale jest sprowadzić Daniela z powrotem do rodziny Red Bulla” – przyznał Christian Horner. „Ma ogromny talent i genialny charakter. Wiem, że cała fabryka nie może się doczekać powitania go w domu.”

„Pełniąc rolę kierowcy testowego i trzeciego kierowcy, Daniel da nam szansę na dywersyfikację, pomagając w rozwoju samochodu, pomagając zespołowi swoim doświadczeniem i wiedzą, co jest potrzebne, aby odnieść sukces w F1. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ponownej współpracy z Danielem i nie możemy się doczekać wszystkiego, co wniesie do zespołu w 2023 roku.”

Daniel Ricciardo dodał: „Uśmiech mówi wszystko. Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do domu, do Oracle Red Bull Racing jako ich trzeci kierowca w 2023 roku.”

„Mam już wiele miłych wspomnień z mojego pobytu tutaj, ale powitanie od Christiana, dr Marko i całego zespołu jest czymś, co szczerze doceniam.”

„Dla mnie osobiście możliwość wniesienia wkładu i bycia otoczonym przez najlepszy zespół w F1 jest niezwykle pociągająca, a jednocześnie daje mi trochę czasu na doładowanie i ponowne skupienie. Nie mogę się doczekać, aby być z zespołem i wspierać w pracy na symulatorze, sesjach testowych i działaniach komercyjnych. Zaczynajmy!”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool