Daniił Kwiat dołącza do G-Drive Racing na sezon 2022 FIA WEC

Daniił Kwiat - G-Drive Racing / © G-Drive Racing

Daniił Kwiat oraz zespół G-Drive Racing połączą siły i będą rywalizować w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasie LMP2 w prototypie Oreca 07-Gibson.

Rosjanin, były kierowca Formuły 1, który większość swojej kariery wyścigowej spędził w królowej sportów motorowych, dołączy do wcześniej potwierdzonych Jamesa Allena i Rene Bindera.

„Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do G-Drive Racing” – powiedział Daniił Kwiat.

„Wyścigi wytrzymałościowe zawsze mnie fascynowały, a start w legendarnym 24 Hours of Le Mans, jednym z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów na świecie, jest marzeniem każdego kierowcy. Najpierw jednak czekam z niecierpliwością na start w pierwszej rundzie na Sebring.”

„Ta forma ścigania jest dla mnie nowym wyzwaniem, a rywalizacja w Długodystansowych Mistrzostwach Świata będzie bardzo zacięta. Razem z kolegami z zespołu i ekipą G-Drive Racing jesteśmy jednak gotowi do walki.”

Szef rosyjskiego składu, Alexander Kryłow, dodał: „Od swojego debiutu dziesięć lat temu G-Drive Racing stał się jednym z najbardziej udanych rosyjskich projektów w sportach motorowych, bijąc wszelkie rekordy w wyścigach wytrzymałościowych klasy LMP2.”

„Nie chcemy jednak spocząć na laurach i idziemy dalej. G-Drive Racing powraca do FIA WEC, aby walczyć o kolejny tytuł i podium w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.”

„Fakt, że do naszego składu dołączył Daniił Kwiat, najbardziej uznany rosyjski kierowca wyścigowy, jest najlepszym dowodem naszej popularności i potencjału. Nasz zespół wzmocniony przez Daniiła jest zdeterminowany, by zdobywać nowe wyżyny w historii światowych wyścigów.”

Image: © G-Drive Racing