Dave Robson: Różnica między Kubicą i Russellem może być spowodowana oponami

Dave Robson: Różnica między Kubicą i Russellem może być spowodowana oponami

Obecny sezon jest kolejnym bardzo trudnym okresem dla ekipy z Grove, a z każdym kolejnym weekendem pojawiają się coraz to nowsze teorie spiskowe dotyczące różnic w bolidach Roberta Kubicy i George’a Russella. Zdaniem starszego inżyniera wyścigowego Dave'a Robsona różnica pomiędzy Polakiem a Brytyjczykiem jest spowodowana lepszym zrozumieniem tegorocznych opon Pirelli, co daje Russellowi dość sporą przewagę nad polskim kierowcą.

"Różnica między Kubicą i Russellem może być spowodowana oponami. George lepiej rozumie charakterystykę opon Pirelli, co przekłada się na jego przewagę nad Robertem. Samochody są takie same, więc jedynym wytłumaczeniem są najprawdopodobniej opony" - powiedział Dave Robson.

Robert Kubica wielokrotnie w tym sezonie skarżył się na brak przyczepności, co automatycznie generowało dość nienaturalną stratę do George’a Russella. Dave Robson jest zdania, że jeżeli polski kierowca lepiej zrozumie i wyczuje obecną charakterystykę opon Pirelli, to jego strata do George’a Russella będzie automatycznie o wiele mniejsza.

"Przed nami druga część sezonu, w której będziemy chcieli jeszcze dogłębniej sprawdzić, na czym dokładnie polega problem Roberta i postaramy się go jak najszybciej rozwiązać."

"Na pewno Robert musi poświecić jeszcze dużo czasu oponom i jej obecnej charakterystyce, która jest dość specyficzna i sprawia trudności wielu kierowcom. Jeżeli Robert zacznie lepiej dogadywać się ze swoimi oponami i zniknie problem ślizgającego się bolidu, to strata Roberta będzie automatycznie mniejsza" - podsumował inżynier Williamsa.