Davide Brivio nowym dyrektorem wyścigowym Alpine F1 Team

Davide Brivio / © Suzuki Racing

Stajnia z Enstone, która od tego sezonu będzie występować pod nazwą Alpine, oficjalnie potwierdziła, że nowym członkiem zarządu został Davide Brivio.

Włoch obecny był w padoku mistrzostw MotoGP od wielu lat. Swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi rozpoczął w sezonie 2002, kiedy dołączył do zespołu Yamaha. W 2013 roku związał się z ekipą Suzuki, gdzie w ostatnich latach pełnił funkcję jej szefa. W teamie Alpine Brivio obejmie stanowisko dyrektora wyścigowego.

„Pojawiło się przede mną nowe wyzwanie i zdecydowałem się je podjąć” – powiedział Brivio w oficjalnym komunikacie wydanym przez Suzuki.

„To była trudna decyzja. Nie jest łatwo opuścić tych wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie tworzyłem projekt Suzuki.”

„Jest mi smutno, ale jednocześnie czuję ogromną motywację do dalszego działania. Musiałem jednak zdecydować, czy będę kontynuować współpracę z Suzuki, czy zdecyduję się na coś nowego.”

„Davide dołącza do Alpine F1, mając na swoim koncie niemal 20 lat doświadczenia i masę sukcesów w MotoGP, które przypieczętował zdobyciem tytułu mistrzowskiego przez Joana Mira oraz zespół Suzuki. Z niecierpliwością czekamy, aby móc go powitać i rozpocząć kolejny etap naszej podróży w Formule 1" – czytamy w komunikacie Alpine.  

Image: © Suzuki Racing