Davide Brivio: Fernando Alonso to wymagający kierowca

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Nowy dyrektor wyścigowy Alpine, Davide Brivio, przyznał, że już po pierwszych rozmowach z Fernando Alonso zauważył jego wymagający charakter. Włoch uważa jednak, że motywacja, którą do ekipy przynosi dwukrotny mistrz świata, jest jej potrzebna.

Wracający do Formuły 1 Hiszpan wielokrotnie opowiadał o swoich oczekiwaniach i celach związanych z jazdą w zespole Alpine. Już podczas zeszłego sezonu mówił o rzekomym zmęczeniu Cyrila Abiteboula jego osobą. Wszystko to wpisuje się w jego specyficzny charakter.

Nowy dyrektor wyścigowy, Davide Brivio, w swoich wypowiedziach podkreślił duże zaangażowanie Hiszpana w projekt i jego wysokie cele. Z zadowoleniem przyjął także wymagające podejście Alonso i liczy na możliwie najlepszą współpracę, by wykorzystać jego potencjał.

Włoch zapytany, czy charakter dwukrotnego mistrza świata będzie sprawiał jakieś trudności, odpowiedział: "Nie, nie sądzę. Odbyliśmy kilka pierwszych rozmów i jest normalnym facetem. Po prostu niezwykle zmotywowanym i chętnym do znalezienia wszystkiego, co niezbędne, by wydobyć z samochodu oraz zespołu to, co najlepsze."

"Nie wraca tylko po to, by jeździć samochodem, wraca, by spróbować osiągnąć dobre wyniki i mieć z nich satysfakcję. Tak, jest dość wymagający, jednak mi się to podoba. Potrzebujemy takiego kierowcy, który jest chętny do połączenia czynników, by osiągnąć możliwie najlepszy rezultat."

"Z zadowoleniem więc przyjmuję tego typu postawę i podejście. Oczywiście będziemy musieli współpracować jak najlepiej, aby wykorzystać jego umiejętności i potencjał. Mamy gościa, który jest wielkim mistrzem i czuję, że jest niezwykle zmotywowany" - dodał.

"Wraca do trudnego sportu, do trudnego środowiska, po tym, jak brał udział w innych przedsięwzięciach. Jego chęć powrotu do najtrudniejszych mistrzostw i walki z każdym pokazuje, jak mocno tego chce."

"Czuję [to] rozmawiając z nim, jak ciężko pracuje, jak silne jest jego pragnienie powrotu. Jestem więc pewien, że włoży w to cały swój wysiłek. Jeśli będziemy w stanie dać mu dobry pakiet, na pewno będzie mógł walczyć o wysokie pozycje" - podsumował.

Image: © Alpine F1