Davidson, Da Costa i Gonzalez zostają w ekipie JOTA na 2021 rok

Roberto Gonzalez, Antonio Felix da Costa i Anthony Davidson - Jota / © FIA WEC / Tim Hearn / AdrenalMedia.com

Ekipa JOTA ogłosiła, że Anthony Davidson, Antonio Felix da Costa i Roberto Gonzalez pozostaną kierowcami brytyjskiego składu w dziewiątym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata i będą rywalizować w klasie LMP2.

W zeszłym roku załoga samochodu oznaczonego numerem #38 zakończyła zmagania na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, w czym pomogły punkty za wygranie 4 Hours of Shanghai. W tegorocznej kampanii będą się ścigać Orecą 07 Gibson na oponach Goodyear.

W drugiej maszynie ekipy zasiądą potwierdzeni tydzień temu Stoffel Vandoorne, Sean Gelael i Tom Blomqvist.

"Nie mogę doczekać się powrotu na tor z JOTĄ oraz kontynuacji tego, co osiągnęliśmy w zeszłym sezonie jako zespół i jako załoga" - powiedział Anthony Davidson.

"W zeszłym roku udało nam się ustawić poprzeczkę dość wysoko, jednak jestem przekonany, że nie tylko możemy ją utrzymać, ale także osiągnąć jeszcze więcej w 2021 roku."

"Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do WEC'u z JOTĄ i po raz kolejny ścigać się z Roberto i Anthonym" - przyznał Antonio Felix da Costa.

"Jestem wielkim fanem kontynuacji i myślę, że będziemy w stanie utrzymać siłę, którą zyskaliśmy w zeszłym sezonie, by mieć kolejną szansę na wygranie FIA WEC, a także Le Mans. Nie mogę doczekać się wyścigu na Sebring."

Roberto Gonzalez dodał: "Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany do kontynuowania współpracy z JOTĄ w tym sezonie. Każdy członek zespołu wykazał się pasją i profesjonalizmem, więc czuję się dumny, że mogę być częścią tego zespołu."

Pierwszym wyścigiem sezonu będzie 1000 Miles of Sebring w Stanach Zjednoczonych, który planowany jest na 17 marca.

Image: © FIA WEC / Tim Hearn / AdrenalMedia.com