De Vries dołącza do Vandoorne'a jako kierowca rezerwowy zespołu Mercedes

Nyck de Vries - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes EQ Formuła E Team

Nyck de Vries, reprezentant Mercedesa w Formule E, zasili stajnię w F1 i dołączy do Stoffela Vandoorne'a jako kierowca rezerwowy na sezon 2021.

Holender, po mistrzostwie w Formule 2 w 2019 roku, był przymierzany do królowej sportów motorowych, jednak finalnie nie udało mu się zdobyć fotela wyścigowego na sezon 2020, co szybko wykorzystał Mercedes, angażując De Vriesa do elektrycznej serii.

Zawodnik ekipy z Brackley natychmiast udowodnił szybkie tempo i już podczas swojej pierwszej kampanii walczył o czołowe lokaty. Zwycięstwo przyszło jednak dopiero w tegorocznym sezonie, kiedy od startu do mety prowadził w pierwszej rundzie w Ad-Dirijji.

Mercedes, ogłaszając swoje plany na tegoroczną rywalizację w F1, potwierdził, że kierowcami rezerwowymi ekipy będą Nyck de Vries oraz Stoffel Vandoorne.

"Mamy również silny skład kierowców rezerwowych na sezon 2021. Stoffel Vandoorne nadal będzie pełnił tę rolę wraz ze swoim kolegą z zespołu Mercedesa w Formule E, Nyckiem de Vriesem" - oświadczył Mercedes.

Image: © Mercedes EQ Formuła E Team