Debiut Micka Schumachera w Formule 1 jeszcze w tym roku?

Mick Schumacher - Prema Racing / © FIA Formula 2 / LAT Images

Jeszcze w tym roku Mick Schumacher może zadebiutować w Formule 1 jako etatowy kierowca, twierdzi Nick Heidfeld, były kierowca królowej sportów motorowych i zespołu BMW Sauber.

Niemiecki kierowca i syn Michaela Schumachera rywalizuje obecnie w Formule 2 z zespołem Prema Racing, z którym związał się kontraktem na kolejną kampanię, aby lepiej przygotować się do startów w najwyższej klasie.

Schumacher już w poprzednim sezonie był łączony z zespołem Alfa Romeo Racing, kiedy słabsze tempo prezentował Antonio Giovinazzi i wszystko wskazywało na to, że to właśnie Niemiec zastąpi Włocha w fotelu wyścigowym. Giovinazzi zrehabilitował się jednak w drugiej części kampanii i zachował tym samym miejsce w kokpicie na sezon 2020.

Nick Heidfeld uważa jednak, że jeśli Giovinazzi nie podoła wyzwaniu w tym roku, to jeszcze w połowie sezonu możemy zobaczyć Schumachera w Formule 1.

"Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy zobaczyli Micka w samochodzie w tym sezonie" - przyznał Heidfeld.

"Jeśli wykona dobrą robotę w Formule 2, a Giovinazzi będzie miał jeszcze więcej problemów niż w ubiegłym roku, nie będę zaskoczony, kiedy posadzą Micka do auta w środkowej części sezonu."

Debiut młodego Schumachera jeszcze w tym roku może okazać się płonny. Heidfeld zaznacza jednak, że sezon 2021 może być bardziej rzeczywisty i właśnie wtedy młody niemiecki kierowca zawita w stawce F1.

"Kimi Raikkonen wkrótce zakończyć karierę, a Antonio Giovinazzi nie jest aż tak mocny. Myślę więc, że młody kierowca, taki jak Mick, może mieć szansę" - dodał Heidfeld.

Image: © FIA Formula 2 / LAT Images