Debiut nowej generacji prototypów LMP2 przełożony na 2025 rok

Prema Orlen Team / © FIA WEC

Światowa Rada Sportów Motorowych potwierdziła opóźnienie we wprowadzeniu nowej generacji prototypów LMP2, które będą również stanowić podstawę dla nadchodzącej klasy LMDh. Debiut nowych samochodów ma się odbyć w 2025 roku.

Opóźnienie wprowadzenia nowych regulacji dla kategorii LMP2, które było spodziewane przez zainteresowane strony, ma na celu zapewnienie „wystarczającej ilości czasu na gruntowną rewizję warunków technicznych, zapewnienie osiągnięcia kontroli kosztów oraz stabilne przejście z obecnej generacji samochodów LMP2” – czytamy w oświadczeniu.

„Myślę, że kluczową kwestią dla LMP2 są koszty” – powiedział dyrektor zawodów ACO, Thierry Bouvet, zapytany o opóźnienie we wprowadzeniu nowych przepisów dla LMP2.

„Może więcej niż koszty: stosunek wydajności do kosztów musi być mocny. To właśnie otrzymujemy od zespołów i konstruktorów podwozi.”

„Wszystko jest analizowane, aby obniżyć koszty” – podkreślił.

Trudności gospodarcze i problemy z łańcuchem dostaw, które wynikają z trwającej pandemii koronawirusa, to jeden z aspektów takich zmian, jednak ogromnym znaczeniem są tu także bieżące problemy geopolityczne na Wschodzie Europy, co przełożyło się na debiut nowych regulacji.

Image: © FIA WEC