Debiut Piotra Biesiekirskiego w mistrzostwach świata Moto2 opóźniony do sezonu 2021

Piotr Biesiekirski - Euvic Stylobike Good Racing

Ze względu na pandemię koronawirusa i rezygnację z przyznawania tzw. „dzikich kart” Piotr Biesiekirski będzie mógł zadebiutować w Motocyklowych Mistrzostwach Świata dopiero w 2021 roku.

Polski zawodnik miał wystartować w czerwcowym Grand Prix na torze Barcelona-Catalunya w klasie Moto2, ale ostatecznie nie będzie to możliwe. Wszystko przez to, że organizatorzy mistrzostw – by ograniczyć liczbę osób w padoku –  zrezygnowali z przyznawania w sezonie 2020 tzw. „dzikich kart”, a właśnie to dzięki niej miał zadebiutować Biesiekirski.

Choć Polak będzie musiał odłożyć swoje plany co najmniej do sezonu 2021, tak już niedługo rozpocznie przygotowania do debiutu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Aby zwiększyć efekty treningu, warszawianin za kilka miesięcy przetestuje motocykl, którym miał się ścigać w GP Katalonii.

„Od dłuższego czasu wszystko było dopięte na ostatni guzik, jeśli chodzi o mój tegoroczny debiut w mistrzostwach świata Moto2” – powiedział Piotr Biesiekirski. „Z uwagi na obecną sytuację organizatorzy postanowili jednak w ostatnich dniach, że nie będą przyznawać w tym sezonie dzikich kart. To rozczarowujące, ale oczywiście zrozumiałe, natomiast nie zmienia to w żaden sposób moich celów”.

„Na debiut w mistrzostwach świata będę musiał poczekać do sezonu 2021, chyba, że znów wydarzy się coś nieprzewidywalnego i np. zwolni się pełnoetatowe miejsce w tegorocznej stawce. Tak czy inaczej jeszcze tego lata rozpoczniemy testy nowego motocykla i przygotowania do awansu do cyklu Grand Prix”.

„Motocykle mistrzostw Europy i mistrzostw świata Moto2 różnią się od siebie silnikiem, elektroniką i oponami, a to wymaga innego stylu jazdy. Testy będą więc bardzo ważnym i cennym elementem moich przygotowań. Zorganizujemy je wspólnie z zespołem, z którym podpisaliśmy umowę na mój debiut w MŚ, jak tylko takie jazdy będą możliwe” – zakończył polski motocyklista.

Piotr Biesiekirski w roku 2020 będzie startować w mistrzostwach Europy Moto2, w których reprezentuje barwy ekipy Euvic Stylobike Good Racing. Polak swój trzeci sezon rozpocznie najprawdopodobniej w pierwszy weekend lipca na torze Estoril.