Debiutanci mogą wciąć udział w teście Shakedown

Debiutanci mogą wciąć udział w teście Shakedown

Od przyszłego sezonu debiutanci w klasie MotoGP będą mogli wziąć udział w malezyjskim Shakedownie, czyli sesji przygotowawczej poprzedzającej oficjalne testy.

Komisja Grand Prix podczas spotkania na torze Sepang, do którego doszło 2 listopada, postanowiła wprowadzić dość kluczową zmianę dla nowych zawodników w klasie MotoGP. W związku z ograniczonym programem testowym postanowiono ułatwić zadanie debiutantom i zezwolono im na udział w teście Shakedown. W przyszłym roku odbędzie się on w dniach 2-4 lutego.

Poprzednio w Shakedownie udział brali jedynie zawodnicy testowi oraz zespoły, które mają dodatkowe prawa wynikające z koncesji. Na tę chwilę są to tylko KTM oraz Aprilia. Teraz okazję dodatkowe dni testowe zyskają również debiutanci. Akurat w przypadku przyszłego sezonu niewiele to zmieni, gdyż Iker Lecuona oraz Brad Binder reprezentować będą barwy posiadającego koncesję KTM-a.

Komisja Grand Prix zdecydowała również, że podczas rundy na torze Phillip Island zespoły będą mogły zmodyfikować owiewki. Podyktowane jest to bezpieczeństwem zawodników, gdyż w Australii często duży problem sprawia silny wiatr.

Zaznacza się jednak, że usunięcie bocznych „skrzydełek” musi być kompletne i nie wpłynąć na zewnętrzny profil homologowanych owiewek. Modyfikację musi zatwierdzić Dyrektor Techniczny.