Decyzja w sprawie rozegrania GP Wielkiej Brytanii ukaże się pod koniec kwietnia

Decyzja w sprawie rozegrania GP Wielkiej Brytanii ukaże się pod koniec kwietnia

Organizatorzy GP Wielkiej Brytanii twierdzą, że do końca kwietnia – wraz z F1 – podejmą decyzję w sprawie rozegrania wyścigu na torze Silverstone, który planowo ma odbyć się w dniach 17-19 lipca.

W obliczu globalnej pandemii koronawirusa, osiem pierwszych rund sezonu 2020 zostało odwołanych/przełożonych. Na ten moment, najbliższym możliwym terminem rozpoczęcia tegorocznej kampanii F1 jest weekend wyścigowy w Kanadzie w dniach 12-14 czerwca.

Sytuacja epidemiologiczna na Wyspach również jest bardzo niepokojąca, przez co legendarny wyścig w na torze Silverstone także stoi w obliczu odroczenia.

Oczekuje się, że Wimbledon, jeden z największych i najsłynniejszych turniejów tenisowych na świecie, zaplanowany również na lipiec, w najbliższych dniach zostanie odwołany.

W oświadczeniu organizatorów GP Wielkiej Brytanii napisano:

„W pełni doceniamy to, że promotorzy innych zawodów sportowych w Wielkiej Brytanii, które również miały odbyć się w lipcu, podjęły już decyzje dotyczące ich wydarzeń, jednak musimy podkreślić to, iż ich logistyka i układ sportowy różnią się od rozgrywek na Silverstone.”

„Dlatego nasz harmonogram pozwala nam podjąć ostateczną decyzję do końca kwietnia. Bezpieczeństwo naszych fanów, jak i całej społeczności F1 jest i będzie naszym priorytetem, dlatego nadal będziemy współpracować z odpowiednimi władzami.”

W ostatnich dniach ukazała się informacja, że Formuła 1 planuje zakończyć obecny sezon na początku przyszłego roku. Nowy kalendarz wyścigowy ma obejmować możliwie jak najwięcej przełożonych rund, wedle słów szefa F1 Chase’a Carey’a, który wierzy, że w zmodernizowanym harmonogramie uda się pomieścić 15-18 wyścigów.

Przypomnijmy, że aby sezon mógł był zaliczany do Mistrzostw Świata Formuły 1, musi liczyć co najmniej osiem wyścigów.