Deletraz zastępcą Van der Zande w Inter Europol Competition w Portimao i na Fuji

Louis Deletraz - Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził, że Louis Deletraz zastąpi Rengera van der Zande podczas dwóch rund Długodystansowych Mistrzostw Świata w Portimao i Fuji.

Szwajcarski zawodnik obecnie rywalizuje w Europejskiej Serii Le Mans z zespołem Team WRT wraz z Robertem Kubicą i Yifeiem Ye, z którymi wywalczył pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie wyścigowym na torze Barcelona-Catalunya.

24-latek podczas drugiej i piątej rundy FIA WEC w prototypie Oreca 07 - Gibson LMP2 będzie współpracował z Alexem Brundlem i Jakubem Śmiechowskim.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Inter Europol w WEC podczas rund w Portimao i na Fuji, ponieważ Renger będzie zajęty swoimi zobowiązaniami w ramach startów w serii IMSA” - powiedział Louis Deletraz.

„Już widzę, że zespół jest bardzo zmotywowany i dąży do dobrych wyników. Nie mogę się doczekać współpracy z Alexem i Kubą.”

Sascha Fassbender, menadżer zespołu, dodał: „Bardzo się cieszę, że mogę powitać w naszym zespole Louisa, który jest bardzo utalentowanym młodym kierowcą. Z pewnością będzie godnym następcą Rengera w Portimao i na Fuji.”

Ośmiogodzinny wyścig na torze w Portimao został zaplanowany na 13 czerwca, natomiast sześciogodzinna runda na pętli Fuji odbędzie się 26 września.

Image: © Inter Europol Competition