Dempsey-Proton Racing uzupełnia skład na drugą rundę FIA WEC na Fuji

Dempsey-Proton Racing uzupełnia skład na drugą rundę FIA WEC na Fuji

Zespół Dempsey-Proton Racing potwierdził skład kierowców, który weźmie udział w sześciogodzinnym startu na torze Fuji Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Adrien de Lenner, rywalizujący w ADAC GT Masters, zadebiutuje w FIA WEC i w Porsche 911 RSR #88 zasiądzie wraz z Thomasem Preiningiem oraz Satoshi Hoshino.

Jeszcze na początku tego tygodnia jedynie Thomas Preining był potwierdzonym zawodnikiem w barwach Demspey-Proton Racing w klasie LMGTE Am, który Porsche 911 RSR z numerem #88 dzielił z Gianlucą Giraudi i Ricardo Sanchezem, którzy otworzyli sezon 2019/20 na torze Silverstone.

Zespół zdecydował się jednak powrócić do Adriena de Lennera, który ponownie zasiądzie w Porsche 911 RSR, po debiucie w przedsezonowym Prologu na torze Barcelona-Catalunya.

Dla Hoshino tymczasem, będzie to pierwszy raz od rywalizacji w czerwcowym wyścigu Le Mans, podczas którego brał udział w poważnym wypadku w zakrętach Porsche. W zeszłym sezonie 2018/19 Japończyk także ścigał się z Demspey-Proton na torze Fuji, na którym pomógł wywalczyć pierwsze pole startowe.

Siostrzany skład z numerem #77, który również będzie walczył w klasie LMGTE Am, będzie rywalizował w składzie Christian Ried, Matt Campbell i Riccardo Pera.