Di Resta: Dla Albona jest już za późno

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były kierowca Formuły 1, Paul Di Resta twierdzi, że dla Alexa Albona jest za późno, aby utrzymać miejsce w Red Bull Racing na kolejny sezon.

Przyszłość Albona w ekipie z Milton Keynes jest gorącym tematem przez większość tego sezonu, ponieważ Tajlandczyk nie spełnia oczekiwań. 24-latek nie nadąża za swoim zespołowym kolegą Maxem Verstappenem, który musi sam walczyć z Mercedesem.

Zespół początkowo wspierał kierowcę, mówiąc, że nie zostanie odsunięty, jednak teraz przyznaje, że obserwuje rynek kierowców. Ekipa "Czerwonych Byków" przed Grand Prix Portugalii dała Albonowi dwa wyścigi na dobry występ, ale już po jeździe w Portimao decyzja mogła zostać podjęta. Do całej sytuacji odniósł się były kierowca F1, obecnie komentator Paul Di Resta.

"Red Bull potrzebuje osobowości. Alex i Pierre prawdopodobnie nie docenili tego, jak szybki jest Max. Szczerze mówiąc, nie widzę drogi powrotnej dla Albona, jest już trochę za późno" – przyznał Paul di Resta.

„Musisz być w stanie walczyć i być zadziornym, a ja tego nie słyszę, kiedy mówi przez radio” – dodaje Di Resta.

Komentator Sky F1 stwierdził, że gdyby miał wybór między Nico Hülkenbergiem, a Sergio Pérezem, wybrałby Meksykanina.

„Gdybym to ja stał przed takim wyborem, to wziąłbym Péreza. Myślę, że jest w szczytowej formie. Musi być jakiś powód, dla którego Hülkebrega nie ma w tym roku w Formule 1, a to prawdopodobnie sprowadza się do braku podiów. Perez już to zrobił, a w Red Bullu wykonałby swoją robotę” – powiedział były kierowca Force India.

Z drugim fotelem ekipy z Milton Keynes był wiązany Pierre Gasly. Jednak już wiadomo, że Francuz zostaje na kolejny sezon w AlphaTauri. Sam Albon twierdzi, że wiadomości na temat jego przyszłości nie przerażają go i koncentruje się tylko na tym, co musi zrobić.

„Nie skupiam się zbytnio na wszystkim, co się dzieje. Jestem bardziej skupiony na sobie. Mogę przeczytać kolejną plotkę, ale nie robi to na mnie wrażenia i nic nie mam w tej kwestii do powiedzenia. Chcę dalej być w tym zespole i dla nich walczyć o punkty – tłumaczył Albon.

Tajlandczyk na chwilę obecną zajmuje dziewiątą pozycję w kwalifikacji generalnej. Różnica między nim a trzecim Maxem Verstappenem wynosi 98 punktów. Na ogonie Alexa Albona siedzi Pierre Gasly, który traci do kierowcy Red Bulla jeden punkt.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool