Di Resta zastępcą Albuquerque podczas 8 Hours of Portimao

Paul di Resta - United Autosports / © United Autosports

Paul di Resta zastąpi Filipe Albuquerque w załodze United Autosports #22 podczas ośmiogodzinnego wyścigu w Portimao, czyli drugiej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Portugalczyk opuści rywalizację na torze Algarve International i zamiast tego weźmie udział w wyścigu IMSA WeatherTech SportsCar na Detroit Belle Isle z zespołem Wayne Taylor Racing Acuda DPi.

Brytyjski skład skorzysta jednak z bardzo doświadczonego kierowcy, który jeszcze w zeszłym roku regularnie startował w prototypie oznaczonym numerem #22. Di Resta na rundę w Portugalii dołączy do Phila Hansona i Fabio Scherera.

„Miło jest wrócić do wyścigów i nie mogę się doczekać powrotu do samochodu - nie jechałem #22, odkąd ścigałem się w Bahrajnie z United pod koniec zeszłego roku” - powiedział Paul di Resta.

„To ekscytujące, że wezwano mnie do zajęcia miejsca Filipe w Portimao, więc jestem za to zespołowi wdzięczny.”

„Wspaniale jest wrócić z Philem i ścigać się z Fabio, szczególnie po zwycięstwie, które ekipa odniosła w Spa. Dobrze będzie to kontynuować” - dodał.

Di Resta był członkiem załogi #22, zwycięskiej ekipy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w zeszłym roku wraz z Hansonem i Albuquerquem, jednak nie wywalczył tytułu w sezonie 2019-20 ze swoimi zespołowymi kolegami, czego przyczyną było opuszczenie walki na Fuji, z powodu zobowiązań w serii DTM.

Po przetasowaniach w składzie Szkot stracił miejsce w prototypie Oreca 07 - Gibson, jednak powróci na Le Mans, gdzie będzie startował w aucie oznaczonym numerem #25.

Były kierowca Formuły 1 w przyszłorocznym sezonie wyścigowym zasiądzie w aucie Peugeota w klasie Le Mans Hypercar Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Image: © United Autosports