Dillmann i Guerrieri kierowcami testowymi prototypu LMH zespołu ByKolles

ByKolles Racing Le Mans Hypercar / © ByKolles Racing

Tom Dillmann i zwycięzca klasy TCR w 24-godzinnym wyścigu Nurburgring 2020, Esteban Guerrieri, będą uczestniczyć w pracach rozwojowych oraz testach prototypu Le Mans Hypercar zespołu ByKolles.

Ekipa poinformowała, że pierwsze testy odbędą się w najbliższym czasie, natomiast w kolejnych miesiącach zespół skupi się na sprawdzaniu niezawodności i wytrzymałości konstrukcji, jak również konfiguracji elektroniki.

Poza rezygnacją ByKolles z uczestnictwa w tegorocznym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata zespół nie podał jeszcze informacji co do dalszych planów startów w tej serii. Wiadomo jednak, że podczas planowanych testów ekipa oceni kilku młodych kierowców, którzy w przyszłości mogliby zasiadać za kierownicą prototypu LMH w FIA WEC.

„Jeżdżę w zespole ByKolles od trzech lat i czuję się tam jak w domu. Opracowanie nowego Hypercara dla najwyższej klasy WEC i 24-godzinnego wyścigu Le Mans to bardzo ekscytujące zadanie” – powiedział Tom Dillmann.

„W swojej karierze oprócz samego ścigania, byłem również zaangażowany w rozwój wielu różnych samochodów. Ostatnio w LMP1 i Formule E. Nie mogę się doczekać, aby wnieść swoje doświadczenie do tego projektu i móc nim kierować od samego początku.” 

Esteban Guerrieri dodał: „Jeździłem już wszystkim, czego można było doświadczyć w sportach motorowych. Od kartingu, przez prawie wszystkie wyścigi formuły, po najszybsze samochody turystyczne.”

„Teraz nie mogę się doczekać nowego projektu i testów prototypu LMH z ByKolles. Jestem pewien, że moje bogate doświadczenie, w szerokiej gamie samochodów, pomoże nam konsekwentnie rozwijać ten projekt i sprawić, że odniesie sukces. Jednocześnie jest to powrót do moich korzeni. Wciąż znam niektórych członków zespołu z naszego czasu spędzonego razem w Formule 3” – podsumował 36-latek.

Dillmann i Guerrieri już wcześniej połączyli siły dla zespołu ByKolles, zajmując pole position i ostatecznie drugie miejsce w pierwszym w historii wirtualnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2020 roku.

Image: © ByKolles Racing