Domenicali: Ferrari musi znaleźć odpowiedniego szefa zespołu

Carlos Sainz i Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Szef Formuły 1, Stefano Domenicali, stwierdził, że ekipa z Maranello musi dokładnie przeanalizować osobę, która zastąpi Mattię Binotto na stanowisku szefa zespołu.

We wtorek Binotto, po czterech latach prowadzenia Scuderii Ferrari, złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Włoch argumentował swoją decyzję nieudanym sezonem i masą ciągłych operacyjnych oraz strategicznych błędów.

Mimo że Ferrari zakończyło kampanię na drugim miejscu w mistrzostwach konstruktorów, a Charles Leclerc został wicemistrzem świata. To jednak nie wystarczyło, aby Binotto był usatysfakcjonowany z pracy ekipy i postanowił, że opuści ją po dwudziestu ośmiu latach współpracy.

Stefano Domenicali, ostatni szef Ferrari, dzięki któremu włoska ekipa zdobyła mistrzostwo konstruktorów w 2008 roku, uważa, że jego były zespół musi szybko wyznaczyć następcę Binotto.

„Dla Ferrari liczą się tylko zwycięstwa, drugie miejsca ich nie satysfakcjonują” – wyjaśnił Domenicali dla Sky Sports F1.

„Byłem w tej samej pozycji wiele lat temu i chciałbym, aby Mattia pozostał skupiony oraz wierzył w siebie.”

„Naprawdę mam nadzieję, że Ferrari znajdzie odpowiednie rozwiązanie. Widać, że wrócili do ścisłej czołówki i nie powinni tracić koncentracji.”

„Jestem pewien, że w 2023 roku stawka będzie bardziej wyrównana, więc jeżeli chcą być konkurencyjni i chcą walczyć o najwyższe cele, to muszą znaleźć szefa, który ich do tego doprowadzi” – podsumował Domenicali.

Image: © Scuderia Ferrari