Domenicali: Nie zrezygnujemy z promowania pozytywnych postaw społecznych

Black Lives Matter / © Pirelli Motorsport

Stefano Domenicali zakomunikował, że F1 nie zaprzestanie promowania pozytywnych postaw społecznych w ramach kampanii We Race As One.

W sezonie 2020 najwyższa kategoria wyścigowa na świecie, za sprawą głównie Lewisa Hamiltona, bardzo mocno włączyła się do walki z rasizmem i różnorodnością. Przed każdym wyścigiem większość kierowców w ramach poparcia dla ruchu Black Lives Matter dokonywała symbolicznego przyklęknięcia, a dopełnieniem całej inicjatywy były koszulki z motywem międzynarodowej akcji walczącej o prawa osób czarnoskórych.

Dyrektor generalny Formuły 1 przyznał, że popularyzowanie tego typu akcji powinno mieć coraz to większą wartość.

„Uważam, że kwestia rasizmu jest sprawą, na której bardzo się skupiliśmy w ubiegłym roku” – powiedział Stefano Domenicali w rozmowie dla telewizji Sky.

„Projekt We Race As One, który powstał kilkanaście miesięcy temu, daje nam duże możliwości, aby wykorzystać czas przed startem do zaprezentowania wartości związanych z naszą akcją.”

„Chcemy, aby wszyscy zrozumieli, że F1 nie funkcjonuje w swojej własnej rzeczywistości. Jako globalny sport chcemy odgrywać aktywną rolę w promowaniu różnych pozytywnych wartości.”

Włoch dodał także, że bardzo cieszy go postawa zawodników, którzy coraz częściej biorą czynny udział w tego typu akcjach.

„Zawodnicy są coraz bardziej świadomi swojej roli oraz tego, że są globalnymi ambasadorami Formuły 1. Uważam, że z czasem będą doceniać swoją rolę w jeszcze większym stopniu.”

„Oczywiście nie chcemy i nie zamierzamy mieszać się do polityki. To nie nasz cel. Chcemy tylko i wyłącznie promować wartości społeczne. Kierowcy młodego pokolenia mają nieco odmienny pogląd w tej kwestii oraz inną wrażliwość względem tego typu tematów. Uważam, że powinniśmy się na tym oprzeć, bo nasz przekaz i cel jest bardzo ważny. Nasz sport jest i na zawsze pozostanie ambasadorem takich działań” – podsumował.

Image: © Pirelli Motorsport, © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images